МОСКВА (QHA) -

18 березня українського політв'язня Олександра Кольченка, незаконно засудженого в Росії, у виправній колонії №6 Копейська (Росія) відвідав адвокат, який працює за договором з Уральською правозахисною групою. Про це повідомила правозахисниця Тетяна Щур на своїй сторінці у Facebook.

— Сашу з 8 березня тримають у ШІЗО. Його помістили туди на 13 діб за нібито пересування без охорони саме тими місцями, де він й інші засуджені, як правило, ходять без охорони: в бібліотеку, в їдальню, — йдеться у повідомленні.

Вона зазначила, що приміщення у ШІЗО — це формальний привід покарати засудженого, його застосовують тільки тоді, коли це вигідно начальству.

Кольченка нещодавно випустили з ШІЗО, в якому він пробув 10 діб, за «порушення форми одягу». Політв'язень нібито не пришив бирку із прізвищем на одяг, яка тимчасово заміняла бушлат.

— А так — все у Саші нормально, він ні на що не скаржиться, передає всім привіт і дякує за підтримку, — написала правозахисниця.

QHA повідомляло, що Олександра Кольченка перевели з лікарні до колонії. Медогляд політв'язня «був реакцією на вимогу генконсульства України надати Кольченку медичну допомогу після повідомлень про погіршення його здоров'я».

Нагадаємо, у листопаді 2017 роки мама Олександра Лариса Кольченко заявила, що стан її сина, якого утримують у в'язниці в Челябінській області (Росія), погіршився.

У серпні 2015 року суд в РФ визнав Олега Сенцова та Олександра Кольченка винними у нібито створенні в Криму «терористичної організації», скоєнні двох терактів і підготовці ще одного, а також у спробі придбання вибухових пристроїв і незаконному зберіганні зброї.

Сенцов був засуджений до 20 років, Кольченко — до 10 років позбавлення волі.

QHA