КИЇВ (QHA) -

25 грудня незаконно ув'язнений окупантами Олександр Кольченко написав листа українському правозахиснику, координатору проекту «Без кордонів» Максиму Буткевичу, який вчора опублікували у Facebook.

Кольченко написав, що не знає, про що писати незнайомим людям, оскільки у нього в житті практично нічого не відбувається. Він також просить, щоб відправники розповідали більше про своє життя і про те, що відбувається в Україні та у світі.

— Було б, напевно, здорово, якби відправник написав про себе, про що йому було б цікаво спілкуватися, про те, що відбувається в Україні, Росії, Білорусі та у світі в цілому; про плановані антисоціальні реформи, матеріали журналістських розслідувань, новини лібертарного руху, новини науки, статті з анархістських інтернет-ресурсів тощо. Загалом, в умовах дефіциту інформації (зі ЗМІ, крім ТВ, у мене є доступ тільки до «Новой газеты» і «Популярной механике») спектр того, про що мені було б цікаво прочитати, дуже широкий, написав політв'язень.

Раніше повідомлялося, що у зв'язку з інформацією, поширеною ЗМІ, про погіршення стану здоров'я Олександра Кольченка, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська звернулася до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяніи Москалькової з проханням надати відповідну інформацію.

QHA повідомляло, що стан політв'язня Кремля Олександра Кольченка, якого утримують у в'язниці в Челябінській області (Росія), погіршився. Про це повідомила його мама Лариса Кольченко.

Нагадаємо, у серпні 2015 року суд в РФ визнав Олега Сенцова і Олександра Кольченка винними в нібито створенні у Криму «терористичної організації», скоєнні двох терактів і підготовці ще одного, а також у спробі придбання вибухових пристроїв і незаконному зберіганні зброї.

Сенцов був засуджений до 20 років колонії, Кольченко — до 10 років позбавлення волі.

QHA