КИЇВ (QHA) -

За інформацією представниці омбудсмена з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксани Філіпішиної, кожна четверта дитина в Україні стає жертвою сексуального насильства з боку рідних.

Чиновниця зазначає, щорічно в країні поліцейські фіксують 400 – 500 випадків наруги над дітьми, але точної статистики з цього питання в Україні немає.

— Є випадки, коли матері звинувачують дітей у тому, що своєю поведінкою вони «провокували дорослих». З маленькими дітьми ще складніше. Вони часто не розуміють, що відбувається, і не бачать межі непристойності дорослого, — зазначила чиновниця.

При цьому чиновниця стверджує, що складання відкритого реєстру педофілів в Україні не врятує дітей від сексуального насильства.

— Ніколи цей реєстр не буде вичерпним. Навіть якщо реєстр буде відкритим, і матері вивчатимуть його з ранку до ночі, дитина не буде захищена від сексуального насильства. Відповідальність за сексуальне насильство над дітьми лежить, у першу чергу, на дорослих, — підкреслила Філіпішина.

Раніше QHA повідомляло, що кожен десятий випадок насильства над дітьми пов'язаний з війною, а на Донбасі захистом прав дітей та їхньою реабілітацією займаються в основному міжнародні та неурядові організації.

Джерело: Уповноважений з прав людини

QHA