КИЇВ (QHA) -

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін назвав репресії окупаційної влади Криму щодо кримськотатарського активіста Бекіра Дегерменджі "буквально доведенням до смерті". Про це він написав у Twitter.

Глава МЗС України повідомив, що домагатиметься доступу українських та іноземних лікарів до Дегерменджі та інших політв'язнів.

— Умеров, Гриб, Клих, Веджіє Кашка, тепер Дегерменджі людей у буквальному сенсі замордовують, доводять до смерті, написав дипломат.

Раніше міністерство закордонних справ України висловило протест РФ у зв'язку з погіршенням здоров'я кримськотатарського політв'язня Бекіра Дегерменджі.

Спікер МЗС Мар'яна Беца повідомила, що Україна вимагає надати йому невідкладну медичну допомогу.

На даний момент Дегерменджі перебуває у медикаментозному сні і підключений до апарату штучної вентиляції легенів. За інформацією родичів і адвоката, в'язень перебуває у 7-й міській лікарні Сімферополя, де його у несвідомому стані утримують у наручниках.

Раніше адвокат Бекіра Дегерменджі Едем Семедляєв повідомив, що подав заяву так званому "омбудсмену" Криму, а також омбудсмену РФ у зв'язку з тим, що через утримання під вартою його підзахисного було доправлено із СІЗО у реанімацію. Він також звернувся до слідчого з клопотанням про зміну запобіжного заходу Дегерменджі.

Нагадаємо, вчора 65-річний кримськотатарський активіст Бекір Дегерменджі, про погіршення здоров'я якого раніше повідомляв його адвокат, потрапив у реанімацію.

Раніше Едем Семедляєв повідомляв, що стан здоров'я Дегерменджі тяжкий, він лежить під крапельницею.

Адвокат написав скарги начальнику СІЗО і в медичну частину установи і попросив, щоб Дегерменджі перевели у спеціалізований лікувальний заклад, оскільки йому терміново потрібна вентиляція легенів.

Дегерменджі страждає на бронхіальну астму і має третю групу інвалідності.

Нагадаємо, Бекір Дегерменджі, батько Мустафи Дегерменджі, який фігурує як обвинувачений у«справі 26 лютого», був затриманий 23 листопада у кафе «Медобори» у Сімферополі. Його заарештували до 15 січня 2018 року.

6 грудня підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму відхилив апеляцію захисту зі зміни запобіжного заходу кримськотатарському активісту Бекіру Дегерменджі, якого підозрюють у нібито вимаганні.

QHA