КИЇВ (QHA) -

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін планує поговорити про зникнення українця Павла Гриба з головою МЗС Білорусі Володимиром Макеєм.

— Завтра в Будапешті планую обговорити справу зниклого громадянина України Павла Гриба з білоруським колегою Макеєм, — написав Павло Клімкін в Twitter.

Як повідомляло QHA, 27 серпня колишній український офіцер, а нині військовий капелан Ігор Гриб заявив, що його 19-річний син Павло 24 серпня поїхав до Білорусі та пропав.

Гриб дізнався, що його син знаходиться в російському розшуку за звинуваченням у терористичній діяльності. Інформацію про затримання в правоохоронних органах Білорусі батькові не підтвердили.

Ігор Гриб впевнений, що юнака викрала ФСБ РФ через його патріотичних поглядів, виманивши на територію Білорусі за допомогою дівчини-росіянки.

Консул України в Мінську повідомив, що Павла Гриба немає серед затриманих у СІЗО Білорусі.

Посольство України в Мінську направило ноту в МЗС Білорусі, щоб з'ясувати місцезнаходження Павла Гриба.

29 серпня 17-річна росіянка з Сочі зізналася, що запросила українця Павла Гриба в Білорусь під тиском співробітників Федеральної служби безпеки Російської Федерації.

У свою чергу, народний депутат від «Народного фронту» і радник глави МВС Антон Геращенко в ефірі одного з українських телеканалів заявив, що за зникнення в Білорусі українця Павла Гриба «відповідальна не тільки ФСБ Росії, а й білоруські спецслужби. Адже без дозволу Білорусі Росія не могла провести на території цієї країни свою спецоперацію ».

ФОТО: інтернет

QHA