КИЇВ (QHA) -

Київ задихається від вихлопних газів, смог став уже звичним явищем, а тротуари все більше нагадують автомобільні парковки. Активісти нарікають — у місті є спеціальні смуги, призначені для руху громадського транспорту, але через те, що водії часто порушують правила дорожнього руху — функціонують вони неефективно.

— Якщо я їду тролейбусом або маршруткою, часто потрапляю в пробки, тому що водії не дотримуються простих правил. На тротуарах паркуються автомобілі — ходити незручно, та й на велосипеді пересуватися з кожним роком все складніше, — ділиться один з організаторів акції Андрій Климчук.

Представники різних громадських організацій і просто небайдужі кияни зібралися на Поштовій площі, щоб створити живий банер — слово «Вільні» (вільні — Ред.). Таким чином юнаки і дівчата хочуть привернути увагу міської влади до проблеми автомобілізації столиці та забруднення навколишнього середовища.

— Ми хочемо, щоб в нашому місті розвивали велосипедну інфраструктуру. Того, що є зараз, недостатньо. За попередніми підрахунками, це обійдеться Києву не більше ніж у 1 млрд грн. І взагалі розвивати громадський і велосипедний транспорт набагато вигідніше, адже це допоможе знизити рівень забруднення повітря, — розповідає директор Асоціації велосипедистів Києва Анастасія Макаренко.

Незважаючи на оманливе весняне сонце, ранок видався досить холодним, особливо, якщо лежати на холодній плитці, як це робили учасники акції «Вільний рух для всіх».

— Холодно, звичайно, на землі лежати. Але всі ми сподіваємося, що на нас звернуть увагу і підуть назустріч. І взагалі є таке відчуття того, що разом ми можемо зробити набагато більше, ніж поодинці, голосніше заявити про себе, — каже учасниця акції Даша Бугайчук.

Міжнародна ініціатива Break free проходить у 36 країнах світу з 12 по 31 березня. Її головне завдання — боротьба зі змінами клімату.

QHA