КИЇВ (QHA) -

Вишикувавшись біля посольства США в Україні, активісти передали Дональда Трампа привітання зі вступом на посаду президента і символічно провели Барака Обаму, який покинув цю посаду з досить високим рейтингом. Кияни закликали новообраного президента США сприяти відновленню миру в Україні і перешкоджати спробам згортання демократичних прав і свобод.

Незважаючи на морозну січневу погоду, на акцію прийшло понад 20 осіб: робітники, студенти і пенсіонери. Тримаючи в руках прапори України і США, учасники акції нагадали про те, що під час передвиборчої гонки за президентське крісло в Америці представники української влади у прямих ефірах вилили на Дональда Трампа тонни бруду.

— Як прості громадяни ми вітаємо нового президента США. Можливо, цей невеликий символічний крок пом'якшить ставлення 45-го президента Америки до України. Думаю, що прихід Трампа вирішить конфлікт на Донбасі. Ймовірно, почнуться і заморожування мільйонів доларів, вкрадених нашими казнокрадами,  сказав QHA організатор акції, громадський активіст Юрій Клейнос.

На запитання кореспондента QHA, чи стане Дональд Трамп в опозицію до Росії з питання анексованого Криму, активіст зазначив, що якщо в Україні буде порядок, то Крим повернеться без участі Білого дому.

— Якщо тут (в Україні,  ред.) буде добре і комфортно жити  кримчани самі захочуть повернутися назад. Повірте, буде ще референдум,  спрогнозував він.

Учасники акції ставляться до заокеанського президента-мільярдера підкреслено позитивно. Їхні аргументи по-народному прості і зрозумілі: Дональд напевно закінчить війну на Донбасі, припинить в Україні корупцію і взагалі наведе порядок.

Звичайно, Трамп гідний поваги, принаймні тому, що з бізнесмена став президентом наддержави. Дружина у нього з Європи, такій людині точно не байдужі проблеми нашого континенту,  впевнений активіст, який назвався Макcимом.

Кілька студентів і пенсіонерів всерйоз вважають, що за Дональда Трампа Україна заживе по-новому.

Що нам потрібно? Спати спокійно і не боятися, що відберуть землю і квартири. Щоб стипендії не урізали і освіту якісну давали, висловилася студентка 1-го курсу одного з медичних вишів столиці.

Війну треба припиняти. Набридло вже це. Може, американці все ж за Трампа принесуть в нашу країну мир?..  з надією питає пенсіонерка Олександра Макєєва.

Варто зазначити, що не всі ті, хто прийшов до посольства США, йшли на контакт із журналістами. Деякі відбувалися англійською фразою «No comments».

У розмовах між собою молоді люди порівнювали шляхи успіху Дональда Трампа та екс-президента України Віктора Януковича. Не обійшлося і без фактичних помилок:

Так, я поважаю Трампа, він був сиротою і домігся всього сам. І Януковича поважаю... Вийшов із в'язниці  і став президентом! А зараз що в країні? Розруха, корупція і злидні. Війну ніхто і не думає завершувати,  довелося почути кореспонденту QHA.

У розпал поздоровлень двоє учасників акції принесли коровай на рушнику подарунок американському лідерові. Коровай разом із прапорами України та США залишили перед входом до посольства. А Бараку Обамі побажали щасливої ​​дороги.

Сьогодні, 20 січня, Дональд Трамп складе присягу і стане 45-м президентом Сполучених Штатів Америки. Згідно з конституцією, присягу президента приймає голова Верховного суду США. Щоб на власні очі побачити історичні події, до Вашингтону з'їдуться до 900 тисяч американців.

Одночасно у США проходять акції протесту незгодних із обранням Трампа.

Тимур Савін

QHA