КИЇВ (QHA) -

У Києві другий день триває акція «Кримський марафон» зі збору коштів для кримчан, яких окупаційна влада півострова оштрафували за одиночні пікети.

За словами волонтера громадської організації «Правозахисний рух Криму», яка організувала марафон, кияни активно беруть участь в акції і цікавляться тим, що відбувається на півострові.

— Марафон проходить в Україні, в Туреччині та інших країнах. Люди підходять, підтримують нас і цікавляться проблемами в Криму. Багато хто знає про репресії, — розповів журналісту QHA волонтер організації Айдер.

Гроші, зібрані у рамках акції, передадуть на півострів через кримських правозахисників наступного тижня.

Нагадаємо, акція «Кримський марафон» відбувається у п'яти великих містах України — Києві, Одесі, Львові, Херсоні та Дніпрі. Мета акції — допомогти активістам, які вийшли з одиночними пікетами в Криму і були оштрафовані окупаційною владою півострова. За даними правозахисників, загальна сума штрафів перевищує 1 млн. рублів. Волонтери «Кримського марафону» планують зібрати необхідну суму і розміняти її номіналом по 10 рублів, щоб ускладнити окупантам підрахунок.

Раніше QHA повідомляло, що силовики в анексованому Криму впевнені, що одиночні пікети кримських татар викликають "невдоволення слов'янського населення" півострова.

QHA