КИЇВ (QHA) -

У неділю, 1 січня 2017 року, Київська організація партії «Свобода» проведе в столиці традиційний факельний марш на честь 108-ї річниці від дня народження лідера українських націоналістів Степана Бандери. Про це виданню «Інформаційний акцент» розповів голова київської «Свободи», депутат Київради Петро Кузик.

— Для нас це не піар, тому що ми багато років проводимо цей захід, поширюючи націоналістичний дух у столиці. Для нас це традиція, це усміхнені та впевнені в своєму майбутньому люди, які, не дивлячись на складну ситуацію в країні та війну, саме завдяки таким заходам заряджаються позитивними емоціями для продовження боротьби. Вони об'єднуються навколо ідей націоналізму і слідують словами Степана Бандери: «Не потрібні навіть кращі можливості та готовність допомогти, якщо сама нація не бореться і не кує своєї долі власною боротьбою»... Для українця, націоналіста 1 січня — не перепона, тому що свята ми відзначаємо в дещо іншому форматі, ніж святкування в «совковій» традиції. Тому 1-го числа патріоти, бандерівці, націоналісти — українці — шанують героїв, які боролися за свободу і незалежність України. Як і нині наші воїни на фронті, вони віддавали життя за Україну, — заявив депутат.

Нагадаємо, 1 січня року, що минає, в Києві в десятий раз пройшла смолоскипна хода з нагоди річниці з дня народження лідера Організації українських націоналістів Степана Бандери. У ньому взяли участь представники різних націоналістичних партій і організацій та кілька тисяч патріотів.

Степан Бандера — український політичний діяч, один із головних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття, голова ОУН-Б, автор «Акту відновлення Української Держави», людина, чиє ім'я стало символом боротьби за незалежність України.

QHA