ОДЕСА (QHA) -

Сьогодні, 2 лютого, в Одесі на Думській площі понад сотня батьків з дітьми вийшли на акцію протесту, закликавши міську владу скасувати заборону на відвідування шкіл і дитячих садків нещепленими від кору дітьми.

— Заборона на відвідування шкіл і дитячих садків в Одесі дітьми, які не щеплені від кору, порушує Конституцію України і низку інших законів про право дітей на освіту, — каже мати двох дітей Ольга.

Ініціативна група батьків розробила звернення, в якому йдеться про незаконність такої заборони.

Батьки заявили, що рішення комісії з техногенно-екологічної безпеки виконкому Одеської міськради є незаконним і суперечить Конституції України, закону «Про освіту», а також Конвенції про права дитини та Загальної декларації прав людини.

Директор департаменту освіти і науки Одеської міськради Олена Буйневіч пояснила, що у школи міста дійсно обмежений доступ дітям, не щепленим від кору. Однак виганяти дітей з навчального закладу, якщо вони туди все ж прийшли, ніхто не має права.

— Якщо дитина не щеплена, ми тимчасово обмежуємо відвідування. Але якщо дитина прийшла до школи або його привели батьки і залишили, учня ніхто не має права виставити за двері. Є інструкція для керівництва шкіл: якщо нещеплену дитину залишили в школі, то її приймають і повідомляють про ситуацію у представництво Держспоживслужби, — каже Олена Буйневіч.

Нагадаємо, що цього року дітям, які нещеплені від кору, спеціальна комісія при міськраді заборонила відвідувати школи і дитячі садки. З 29 січня заняття відновилися, проте нового розпорядження про те, чи дозволено таким дітям відвідувати міські школи, на сайті міськради не опубліковано.

QHA