КИЇВ (QHA) -

В суботу, 20 травня, на острові Жуків у Києві вже вдруге відбувся Патріотичний табір. Захід був організований Благодійним фондом «Криївка вільних» та громадською організацією «Громада Корчуватого» за підтримки Державної прикордонної служби України. Вперше «Криївка вільних» провела навчання 28 січня 2017 року, присвятивши його Дню пам'яті Героїв Крут. Травневий збір було вирішено приурочити до Дня прикордонника України, який щорічно відзначається в останню неділю місяця.

Вранці прибулих до табору зустрічали, вимагаючи пропуск — шматок тканини білого, сірого, зеленого або коричневого кольору: в ході підготовки учасники повинні були вплести його у маскувальну сітку. Далі реєстрація та поділ на кілька команд, переважно за віком. До участі допускалися школярі від 6 до 17 років.

Під час урочистої частини — все як годиться: вітальні промови зі справжніми полковником і ветеранами, хвилина пам'яті загиблих воїнів АТО, гімн України і підняття прапора.

Пролунав сигнальний постріл і почалося! Засвоєння навичок надання першої невідкладної домедичної допомоги, плетіння маскувальної сітки, розбирання та збирання зброї, стрільба, снайперська справа, розвідка, маскування і все це під пильним оком ветеранів АТО, прикордонників і добровольців. Команди по черзі змінювали локації і щоразу отримували нові навички та знання.

У таборі також працював освітній лекторій, в якому читав лекцію про «історіїю тисячолітньої війни з Московією» учитель історії київської середньої школи №286 Віктор Іванович. На його лекцію вишикувалася ціла черга настільки цікаво історик вміє донести інформацію і відповісти на будь-яке питання, причому не тільки по своєму предмету.

Для дітей дошкільного віку також були передбачені розваги: ​​малюки малювали послання захисникам України, працювала екомайстерня, де діти та їхні мами пройшли курси «молодого бійця» з висадки квітів і складання квіткових композицій. А найбільше вразила пісочниця напевно найбільша в Україні, адже для неї було завезено цілих 10 тонн піску!

Рівно о 14:00 всіх закликали на імпровізовану солдатську кухню. Пригощали різноманітними смачними стравами, пиріжками, чаєм з лимоном і квасом, які надали благодійники. Слід відзначити, що захід був організований виключно на добровільних засадах, і на нього не було витрачено жодної копійки державних коштів.

Учасники подякували організаторам: Рада ветеранів і воїнів АТО Голосіївського району, ГС «Всеукраїнське об'єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО», ГО «Вартові Голосієво», БФ «Вільні UA», ГО «ВАРТА і ЗАХИСТ» (@VartaTaZahist) і багатьох інших.

Всі вони допомагали з транспортом, пальним, матеріалами, здійснювали фото- та відеозйомку, цілодобово охороняли об'єкти. Їх можна назвати волонтерами, хоча самі вони вважають, що просто роблять те, що можуть, і надихають інших.

Після короткого обідньої перерви юні воїни-козаки продовжили навчання, яке закінчилося проходженням смуги перешкод.

Дорослі явно не очікували від юного покоління такого ентузіазму після цілого дня занять: пройшовши дистанцію на швидкість, команди захотіли повторити це ще раз. А потім ще кілька разів! Навіть дошкільнята активно брали участь у змаганні. Всі діти бігали, стрибали і перестрибували через перешкоди, лазили по канатах і під «замінованої» мотузкою.

Як не дивно, першими втомилися дорослі і оголосили навчання закінченим. Учасники отримали свої заслужені свідоцтва про проходження Патріотичного табору вишколу. Над Голосієвим дитячими дзвінкими голосами тричі пролунало «Героям слава!» та «Україна — понад усе!»

Після цього збори були офіційно закриті, а їхні учасники висловили надію зустрітися на цьому ж місці наступного року.

ФОТО: QHA, інтернет

QHA