КИЇВ (QHA) -

Заправки, торгово-розважальні центри, житлові комплекси — поява цих та інших нелегальних будівель часто викликає обурення мешканців столиці. Активісти намагаються зупинити забудови легальними методами, але вдається їм це не завжди. Журналістка Тетяна Пистіна була обурена вседозволеністю однієї з будівельних компаній під час забудови Качиного озера.

— Мене просто вразило те, що вони почали засипати озеро під час гніздування птахів. Чути, як кричать чайки, коли засипали їхні гнізда, було жахливо. Але забудовник цього просто не помітив і продовжив роботи на території заповідника,  розповідає Тетяна Пистіна.

Активісти виграли три судові справи проти забудовника, але в січні 2017 року суддя Оксана Тищенко винесла рішення, яке дозволило передати 40 соток заповідного урочища «Бичок» під забудову.

- Це абсурдне рішення. Коли ми почали проводити майнову перевірку судді Тищенко, виявили у неї 3 елітних будинки біля лісу. Але при цьому вона приймає рішення частину іншої зеленої зони віддати під забудову, каже журналіст Олександр Мамай.

Після публікації журналіста Олександра Мамая, суддя Оксана Тищенко звинуватила його та інших активістів у тому, що вони їй погрожують.

Ще одна журналістка Валентина Аксьонова стверджує, що їй спалили автомобіль після того, як вона виступила проти забудови Вумівского лісу. Аксьонова впевнена, якщо дерева продовжать вирубувати, це призведе до зсуву грунту і руйнування житлових будинків.

 Зсув уже почався. Мені довелося зміцнювати стіну власного будинку, адже через вирубку лісу будинки починають «сповзати» в яр,  ділиться Валентина Аксьонова.

І хоча зупинити вирубку Вумівского лісу активістам вдалося, тепер вони побоюються за власне життя. Проти Валентини Аксьонової відкрили три кримінальні справи, а їй самій почали погрожувати.

Після того, як мені спалили автомобіль, я отримала пряму погрозу від забудовника. Він порадив мені вибирати деревину для метрової труни. Тобто для дитячої, а моїй дитині  2,5 роки. Погрози тривають, я звернулася до правоохоронних органи, але реакції  нуль,  повідомляє Аксьонова.

Активісти розповідають, до яких хитрощів вдаються забудовники деякі пробують домовитися, інші погрожують, треті просто ігнорують рішення суду і продовжують зводити висотки, незважаючи на заборонні постанови. З подібним свавіллям часто стикаються і в інших містах. Журналісти пообіцяли продовжувати боротьбу із незаконними забудовами і звернутися по захист до Європейського суду з прав людини.

QHA