КИЇВ (QHA) -

Прокуратура міста Києва повідомила на своїй сторінці у Facebook, що поширена в деяких ЗМІ інформація про нібито переслідування релігійних організацій з боку столичної прокуратури не відповідає дійсності.

За повідомленням прокуратури, слідчі дії, які були проведені 6 березня у приміщенні Ісламського культурного центру, відбулися на підставі постанов Подільського районного суду Києва і в суворій відповідності до вимог Кримінально-процесуального кодексу України.

— Так, проведення усіх слідчих дій відбувалося із застосуванням відеофіксації, у присутності понятих і з урахуванням правил внутрішнього розпорядку зазначеного Центру. Варто відзначити, що зазначені слідчі дії спрямовані на виявлення і розкриття можливих неправомірних дій окремих громадян і жодним чином не стосуються діяльності Центру як громадської або релігійної організації, — йдеться у повідомленні.

У прокуратурі зазначили, що вони з повагою ставляться до діяльності усіх релігійних організацій, зареєстрованих на території України і будь-які звинувачення у дискредитації або переслідуванні їхньої діяльності є безпідставними та необґрунтованими.

Нагадаємо, раніше муфтій духовного управління мусульман Криму Айдер Рустемов порівняв учорашні обшуки в Духовному управлінні мусульман України «Умма» з методами ФСБ в Криму.

А відомий російський, казансько-татарський правозахисник, політичний діяч, активіст, в'язень російських таборів, член Президії Всетатарського громадського центру Рафіс Кашапов, який провів три роки в російській в'язниці за те, що виступив проти анексії Криму, назвав обшуки в Ісламському культурному центрі Києва провокацією по відношенню до мусульман України.

QHA