КИЇВ (QHA) -

10 лютого проходить всесвітня зимова акція «Велосипедом на роботу». Це прекрасна можливість змінити автомобіль на зручний, а головне — екологічний вид транспорту — велосипед, розповідають організатори київської акції.

 — Я поки що єдиний велосипедист у своєму офісі, на роботу їжджу так і влітку, і взимку. Це набагато зручніше і швидше. Ось якби ще дороги були в кращому стані та від снігу очищеними — було б ідеально, — ділиться керівник одного із столичних підприємств Петро Шамборовський.

 — Сьогодні наша головна мета — продемонструвати оточуючим те, що погода — це не перешкода для велосипедиста. Коли педалі крутиш — тобі зовсім не холодно, мені ось навіть жарко стало, поки я до центру доїхала, — розповідає координатор акції Марина Блудша.

А ще власники двоколісного транспорту не знають, що таке пробки. Дістатися до роботи за 40 хвилин — це і швидко, і корисно — розповідає кореспонденту QHA велосипедист із сорокарічним стажем Сергій Левченко.

 — Коли я служив у Чугуєві, було дуже далеко йти до військової частини, ось я і купив велосипед. Так і почав їздити. А знаєте, як це у великому місті зручно: всі машини вранці в пробках стоять, а я на роботу їду. Свій автомобіль давно продав, пересуваюся тільки на велосипеді, — каже Сергій.

Але на зимовій дорозі потрібно бути обережними, радять спортсмени і любителі із стажем. Для них головна незручність у холодну пору року — це ожеледь і погано розчищені дороги.

 — Для нас зараз є тільки дві проблеми — це прибирання снігу, яка залишає бажати кращого, і відсутність відповідної інфраструктури. Парковок дуже мало, велосипедних доріжок у Києві — лише 16 км, а для багатомільйонного міста — це крапля в морі, — каже велосипедист Вадим Денисенко.

Зараз столичні активісти розробляють тематичну концепцію з пропозиціями щодо поліпшення велосипедної інфраструктури. Якщо Київська міська рада затвердить її, у найближчому майбутньому будуть оснащені нові велосипедні смуги і доріжки.

QHA