МІНСЬК (QHA) -

У Білорусі співробітники спецслужб затримали ще одного українця — керівника підприємства ПАТ «Завод обважнювачів» (місто Костянтинівка, Донецька область). Про це повідомляється в листі на ім'я посла України в Білорусі Ігоря Кизима від 16 листопада.

У листі, підписаному в.о. голови правління заводу О. Кузьменком, сказано, що директор ПАТ Скиба Олександр Сергійович 15 листопада прибув до Мінська у відрядження, де повинен був провести переговори з ВАТ «Мінський тракторний завод», з яким укладений договір про постачання продукції. Назад він планував вилетіти того ж дня, про що повідомив по телефону ввечері. На зв'язок вийшов на наступний день з білоруського номера і заявив, що його затримали співробітники КДБ Білорусі.

— Намагаючись дізнатися про долю нашого співробітника, я звернувся за телефоном, знайденому в мережі Інтернет, до оперативного чергового Управління КДБ Білорусі в Мінську із запитом про затримання нашого співробітника. Людина, яка представилася заступником оперативного чергового, підтвердила мені факт утримання нашого співробітника в цій установі, — відзначили в листі.

Однак представник КДБ не повідомила причину і мету затримання.

Раніше QHA повідомляло, що Краснодарський суд Російської Федерації не задовольнив апеляційну скаргу українського ув'язненого Павла Гриба і не відпустив його під домашній арешт.

Нагадаємо, українець Павло Гриб зник 24 серпня у Білорусі. За його словами, на автостанції Гомеля його викрали невідомі люди в цивільному і передали іншим невідомим людям у лісі. Більше доби його тримали в приміщенні без вікон, після чого відвезли до Смоленської області, де «законно» оформили арешт.

Влада Білорусі не визнає своєї причетності до викрадення українця.

Пізніше у Білорусі співробітники правоохоронних органів затримали власного кореспондента «Українського радіо» Павла Шаройка.

Джерело: LB.ua

QHA