СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Адвокат Еміль Курбедінов заявив, що кримськотатарського активіста, фігуранта так званої «справи Веджіє Кашка» Казіма Аметова утримують в слідчому ізоляторі без відповідного рішення «суду». Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

— Рішення суду щодо продовження арешту взагалі не містило відомостей про продовження арешту мого підзахисного Казіма Аметова. З цього приводу мною і Казім ага подані відповідні заяви начальнику слідчого ізолятора, прокуророві республіки, начальнику ФСВП Криму — про негайне звільнення! Наразі Казім Аметов утримується в ізоляторі без будь-якого рішення суду!, — написав він.

Адвокат зазначив, що підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму вже два рази направляв «справу Веджіє Кашка» до першої інстанції на доопрацювання.

— Стало відомо, що Верховний суд Криму вдруге повернув до першої інстанції матеріали щодо продовження арешту фігурантам справи Веджіє Кашка. Адвокатами було подано апеляційні скарги на рішення Київського районного суду Сімферополя — про продовження арешту чотирьом кримським татарам, обвинуваченим у вимаганні. Однак Верховний суд Криму ніяк не може стати до розгляду цих апеляційних скарг і вдруге повертає справу до першої інстанції на «доопрацювання», для можливості розгляду у Верховному суді.

QHA повідомляло, що в окупованому Криму мало відбутися засідання з розгляду апеляційної скарги у так званій «справі Веджіє Кашка». Однак «суд» не відбувся у зв'язку із тим, що в справі була знайдена помилка і її передали на доопрацювання до першої інстанції.

Нагадаємо, 12 січня в окупованому Криму «суд» оголосив рішення у «справі Веджіє Кашка» про нібито вимагання у відношенні Бекіра Дегерменджі, Асана Чапуха, Казима Аметова і Руслана Трубача, а також продовжив обвинуваченим запобіжний захід на два місяці.

23 листопада в анексованому Криму відбулися обшуки в будинках Асана Чапуха та Амета Асанова у Кореїзі; Куртсеїта Абдуллаєва і його брата Ельдара у Сімферополі (обидва були затримані); Руслана Трубача ув с. Ближнє Феодосії (його затримали разом з дружиною, дружину потім відвезли на обшук).

QHA