АСТАНА (QHA) -

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв підписав нову редакцію казахського національного алфавіту на основі латинської графіки

Хоча відповідний указ був підписаний 19 лютого, набуває чинності він сьогодні.

— Внести до Указу Президента Республіки Казахстан від 26 жовтня 2017 року № 569 «Про переведення алфавіту казахської мови з кирилиці на латинську графіку» (САПП Республіки Казахстан 2017 р № 50-51-52, ст. 326) таку зміну: алфавіт казахської мови, заснований на латинській графіці, затверджений зазначеним Указом, викласти у новій редакції згідно з додатком до цього Указу. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування, — йдеться в указі глави держави.

Міністр освіти і науки Казахстану Ерлан Сагадієв з приводу нового казахського алфавіту на основі латиниці заявив, що його впровадження у школах буде відбуватися обдумано і тільки після випробувального періоду.

А міністр інформації і комунікацій Казахстану Даурен Абаєв зазначив, що над новим алфавітом працювала велика група фахівців.

— Ми велику роботу провели у рамках робочої групи з технічного впровадження латиниці. У фахівців, які працювали у цьому напрямку, виникли певні питання, тому що якщо дивитися апостроф, він йде як спеціальний знак, як роздільник. Це ускладнює і пошукові речі, певні алгоритми, — розповів він журналістам.

Новий казахський алфавіт має такий вигляд:

Як писало QHA, президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв доручив своїй адміністрації підготувати документи для переходу з кирилиці на латиницю, що символічно віддалить цю країну від Росії.

QHA