РІВНЕ (QHA) -

В урочистостях взяли участь представники Центру Україно-Грузинської Дружби «Сакартвело» та грузинські студенти. Учасники дійства впевнені, що слід поглиблювати співпрацю між двома країнами.

Деякі учасники заходу були одягнені в національні грузинські костюми. Всюди майоріли грузинські та українські прапори.

Як розповів керівник Центру Україно-Грузинської Дружби «Сакартвело» Руслан Толордава, важливим питанням є створення спільних програм між Україною та Грузією. Поки що це є на рівні напрацювань, тому окреслено лише сфери, де могла б виникнути співпраця.

— Ми організували шаховий турнір. Є багато планів проведення заходів спортивного характеру, різних освітніх програм, бізнес-форумів, заходів у сфері туризму, логістики, нерухомості. Туризм, як ви знаєте, для Грузії є пріоритетною галуззю. Планів ще багато, — розповідає Руслан Толордава.

На початку святкування пролунав гімн Грузії. Потім була грузинська музика та українська пісня «Червона Рута», у виконанні рівненських музикантів. Проректор Європейської академії м. Тбілісі Давид Купрашвілі не стримався та станцював кавказький народний танець — лезгінку.

— Дружба між грузинами та українцями сягає глибокого коріння. Навіть після Другої світової війни були переселення з України у Грузію. У нас 80 тисяч українців жили у Грузії. Вони дуже добре там почуваються. Наша дружба ще більше укріпилася. Ми допомагаємо одне одному і на політичному, економічному рівнях. Нехай ця дружба триває віками!, закликав Давид Купрашвілі.

Грузинський студент Гога, який приїхав до Рівного за обміном, каже, що більшість грузинів добре ставиться до України. На його думку, українці та грузини повинні підтримувати одне одного, а дружба між країнами має поглиблюватися.

— Думаю, що дружба нам дуже потрібна в нинішній час. У нас спільні інтереси, спільні проблеми. Краще було б, якби ми об’єдналися. Наша дружба має бути глибшою. Ми поважаємо всіх українців це гостинний народ, як і ми. До нас дуже добре ставилися у Рівному. Ми любимо українців і видно, що вони нас теж. Дуже пишаюся, що для нас проводять такі заходи. Для нас 26 травня це особливе свято. Хочу подякувати організаторам за те, що провели таке свято, поділився Гога.

Раніше повідомлялося, що в кінці липня 2017 року військові ЗСУ у Грузії візьмуть участь у багатонаціональних військових навчаннях НАТО «Гідний партнер — 2017». 

QHA