ЕСКІШЕХІР (QHA) -

У п'ятницю 24 лютого у турецькому місті Ескішехір була проведена конференція та відкрита фотовиставка у зв'язку із третьою річницею російської окупації Криму.

У рамках заходів, організованих Платформою кримськотатарських організацій, спікерами виступили голова фонду «Емель Крим» та представник Меджлісу кримськотатарського народу у Туреччині Зафер Каратай, а також журналістка Генюль Шамількизи, яка стала безпосереднім свідком варварських дій Росії у Криму 2014 року і висвітлювала цю трагедію для всього світу на турецькому державному каналі ТРТ. Одним із гостей заходів був посол України у Туреччині Андрій Сибіга.

Напередодні третьої річниці російської окупації Криму спікери на заходах дали оцінку подіям, що відбуваються на півострові.

Генюль Шамількизи розповіла присутнім гостям про умови окупації, використовуючи мультимедійний супровід. У своєму виступі вона торкнулася не тільки подій 26 лютого 2014 року, а й наявних на півострові по сьогодні порушень прав людини, зокрема свободи слова, засудивши російський механізм репресій:

— Кримська проблема це людська проблема, зазначила турецька журналістка.

Представник Меджлісу кримськотатарського народу у Туреччині Зафер Каратай розпочав свій виступ на конференції із зачитування творів кримськотатарського політика та громадського діяча Номана Челебіджихана, зробивши акцент на тому, що кримськотатарський національний рух з часів Челебіджихана триває до сьогодні, коли лідером народу став Мустафа Джемілєв.

Ми віримо, що як обвалився Радянський Союз  так впаде і путінська Росія. Репресивні режими не вічні. Ми  впертий народ, і наша боротьба триватиме до кінця,  заявив Каратай.

Незважаючи на спроби Росії виправдати окупацію, наприклад, за допомогою псевдореферендуму, світ бачить, на чиєму боці правда у цій боротьбі, наголосив Зафер Каратай.

Після закінчення конференції всі гості і учасники змогли ознайомитися із фотовиставкою, присвяченою окупованому Криму.

QHA