ОТТАВА (QHA) -

Міністерство закордонних справ Канади закликало Росію звільнити засудженого на вісім років колонії заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та інших політв'язнів, незакнно утримуваних Російською Федерацією. Про це повідомила прес-служба МЗС Канади на своїй сторінці у Twitter.

— Канада закликає звільнити лідера кримських татар Чийгоза, засудженого на вісім років, та інших утримуваних Росією політичних в'язнів з Криму, йдеться у повідомленні.

Як повідомляло раніше QHA, 11 вересня, так званий Верховний суд Криму у повному обсязі підтримав звинувачення стосовно заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, яке вимагала для нього прокуратура  8 років позбавлення волі.

Президент України Петро Порошенко назвав справу Ахтема Чийгоза, за якою окупаційна влада Криму винесла вирок 11 вересня, «черговим вироком Росії, яку ООН визнала окупантом».

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест, а спікер МЗС України Мар'яна Беца зазначила, що «боротьба за Чийгоза» триватиме.

Група моніторингу прав національних меншин зазначила, що вирок Чийгозу має особливий, показовий характер і водночас є яскравою ілюстрацією правового нігілізму і цинізму окупаційної влади.

Нагадаємо, після 150 засідань 1 серпня окупаційні судді завершили слідство у справі Ахтема Чийгоза.

9 серпня у своєму останньому слові на «суді» Ахтем Чийгоз заявив, що прийме винесений йому вирок за весь кримськотатарський народ.

Заступник глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз був затриманий у січні 2015 року за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти, зокрема з партії «Русское единство». Російська влада анексованого Криму звинувачує Чийгоза в організації масових заворушень.

QHA