ГРОЗНИЙ (QHA) -

Глава Чеченської Республіки Рамзан Кадиров виступив з пропозицією поховати прах Йосипа Сталіна в Грузії.

За словами Кадирова, у такому випадку мільйони жителів Росії «зітхнуть на повні груди», дізнавшись, що «сталінський дух» покинув їхню країну.

— Що стосується останків Сталіна, то треба проявити добру волю і віддати їх Грузії, щоб у нього на батьківщині поховали. Грузія була частиною Радянського Союзу, яким керував Йосип Сталін. Тому буде логічно і справедливо, якщо Грузія отримає можливість поховати його, — вважає кремлівський ставленик.

На даний момент останки Сталіна знаходяться у мавзолеї біля кремлівської стіни в Москві.

При цьому глава Чечні вважає за необхідне увічнити пам'ять про іншого радянського керівника — Микиту Хрущова. За його словами, він зробив величезний внесок «для торжества справедливості відносно чеченців і інгушів», а тому гідний пам'ятника.

— Росія повинна пам'ятати ім'я Хрущова, повинна в якійсь формі на федеральному рівні прийняти рішення про пам'ятник або присвоєння його імені будь-якому об'єкту, що має загальнодержавне значення, — вказав чеченський лідер.

Нагадаємо, Йосип Сталін є автором депортації чеченського, інгушського, кримськотатарського народу, турок-месхетинців та інших народів колишнього СРСР.

Так, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв нещодавно заявив, що за допомогою депортації кримських татар Сталін хотів зробити Крим російським.

— У депортації в найтяжких умовах загинули, за нашими підрахунками, 46% кримських татар. Багатьох моїх однолітків, які теж пережили депортацію, давно вже немає в живих. Я один з тих, хто залишився в живих — мені вже 73 роки. Основною метою, що стоїть перед радянською владою, було знищити весь кримськотатарський народ, — сказав він.

QHA