КИЇВ (QHA) -

Кабінет міністрів України пропонує Верховній Раді доповнити Кримінальний і Кримінально-процесуальний кодекси, ввівши довічне ув'язнення за злочини проти людяності. Відповідний законопроект був схвалений на засіданні уряду в четвер.

— Показово, що саме сьогодні ми приймемо і відправимо цей законопроект до парламенту, щоб у нашому законодавстві з'явилася окрема стаття 438/1, яка визначає найвищу міру відповідальності щодо осіб, які вчиняють злочини проти людяності, — сказав міністр юстиції України Павло Петренко, звертаючись до колег.

Під час засідання він зазначив, що злочини проти людяності неодноразово здійснювали бойовики так званих «ДНР» і «ЛНР» на Донбасі.

Якщо Рада схвалить законопроект Кабінету міністрів, у Кримінальному кодексі з'явиться нова стаття «Злочини проти людяності». Відповідно до неї, довічне ув'язнення передбачається за вчинення систематичних вбивств, винищення, поневолення і депортації народів.

До цієї категорії потрапляє і примус до заняття проституцією, переслідування будь-якої групи, яку можна ідентифікувати за політичними, расовими, національними, етнічними, культурними, релігійними, гендерними мотивами, насильницьке зникнення людей, злочин апартеїду та інші антигуманні дії.

Досудове розслідування злочинів проти людяності будуть вести слідчі органів безпеки.

QHA