КИЇВ (QHA) -

Кабінет міністрів України готується спростити перетин адміністративного кордону з Кримом і розширити список речей, дозволених для ввезення до України, повідомила у коментарі QHA радник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Олеся Цибулько.

— Громадянин України, який виявився на тимчасово окупованій території Криму, має право вивозити речі, якщо хоче переїхати до України. Ми повністю підтримуємо цю позицію і відстоюємо її в Кабінеті міністрів, — заявила Цибулько.

За її словами, 16 лютого віце-прем'єр Степан Кубів провів міжвідомчу нараду, за підсумками якої було прийнято рішення у двотижневий термін розробити зміни до законодавства щодо полегшення перетину лінії розмежування з Кримом.

— Всі на цій нараді погодилися, що необхідно вносити зміни. У Криму залишилися наші громадяни, яким необхідно полегшити перетин лінії розмежування з материковою Україною. Нарешті нас почули, — сказала Цибулько.

Зміни полягають у тому, щоб люди отримали право провозити особисті речі. У той же час масове ввезення товарів для бізнесу Кабмін забороняє.

— Ми підтримуємо позицію, що на тимчасово окуповану територію Криму не можна провозити ніякі товари для бізнесу і підприємницької діяльності, — підсумувала радник міністра.

Нагадаємо, 16 грудня 2015 року Кабінет міністрів України поклав початок товарної блокади Криму, прийнявши постанову №1035 про обмеження поставок окремих товарів (робіт, послуг). Через блокпости українських митників до Криму можна провозити лише «соціально значущі продукти». До їх списку входять борошно, три види хліба, три види м'яса, макарони, гречка, рис і інше. Фрукти і овочі, за винятком картоплі, до цього переліку не увійшли.

Продукти з наведеного списку, згідно з постановою, можна провозити через адмінкордон за умови, що їх вага не перевищує 50 кілограмів на людину, а загальна вартість — 10 тисяч гривень.

Постанова Кабміну від 16 грудня 2015 року ввела обмеження на провезення не тільки продуктів харчування, а й інших особистих речей. Відповідно до документа, можуть бути провезені предмети, зазначені в статті 370 Митного кодексу України. У ній перераховані 23 найменування особистих речей (одяг, техніка, предмети особистої гігієни та ін.). Окремо наголошується, що обмеження на поставку товарів до Криму не поширюється на продаж електроенергії, яка здійснюється відповідно до рішення Ради національної безпеки і оборони України.

QHA