АНКАРА -

Сертифікаційна програма «Військовий кореспондент» організована Академією новин турецького інформагентства Anadolu Agency у співпраці з Поліцейської академією Туреччини і профінансована Турецьким агентством щодо співробітництва та координації (TIK). З української сторони організаційну підтримку забезпечило Міністерство інформаційної політики.

Всього у 12-денних курсах War Journalism Training у турецькій столиці взяли участь 23 журналісти з України, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Узбекистану та Іраку.

Навчання передбачало 26 предметів і становило 110 годин, з яких більш ніж дві третини часу було відведено на практичні заняття. Заняття проводили представники турецької поліції, Збройних сил, управління з боротьби зі стихійними лихами і надзвичайними ситуаціями, досвідчені військові журналісти.

Курсанти «Академії новин агентства Анадолу» ознайомилися з військовим правом, терористичними загрозами, системою оцінки ризиків, принципами роботи ЗМІ у кризових ситуаціях, безпечною передачею інформації під час надзвичайних подій і кризових ситуацій.

Серед навчальних предметів були також визначення маршруту і читання карти, надання першої допомоги, правила поведінки під час масових акцій (включаючи використання правоохоронцями водометів, газових і шумових гранат), виживання на воді та порятунок потопаючих, самооборона, водіння автомобіля в екстремальних ситуаціях, основи альпінізму , поведінка під час природних катаклізмів і, зокрема, землетрусу.

Одним із найскладніших випробувань (крім водомета і газу) стало навчання на базі поліцейського батальйону спецпризначення під Анкарою, де учасників тренінгу випробували на витривалість і вміння оперативно реагувати на загрози. Також були проведені стрільби з бойової зброї, теоретичні та практичні заняття на тему вибухових пристроїв і мін-пасток. А завершальним етапом став похід у гори, під час якого учасники курсу подолали 15 км дистанцію, обладнали нічний табір і «захищали» його від інструкторів.

Після завершення курсів всі, хто успішно впорався з випробуваннями, отримали відповідні сертифікати міжнародного якості. Також керівництву їх ЗМІ буде відправлений докладний звіт про проходження учасником тренінгу з успішністю з окремих дисциплін, що дозволить більш ефективно залучати журналістів до виконання того чи іншого завдання.

У цілому, як повідомили організатори, нинішня міжнародна група 11-х за рахунком курсів War Journalism Training — найкраща за всю історію курсів за кількістю отриманих сертифікатів з відзнакою.

Джерело, Фото: АА

QHA