КИЇВ (QHA) -

Міжнародна і Європейська федерації журналістів (МФЖ і ЄФЖ) відновили заклики до звільнення українського журналіста Романа Сущенка в річницю його незаконного арешту російською владою за звинуваченням у «шпигунстві».

Про це сказано на сайті Європейської федерації журналістів.

— Один рік наявного утримування під вартою Романа є образою свободи засобів масової інформації. Ми наполегливо закликаємо владу негайно звільнити пана Сущенка, оголосив президент МФЖ Ентоні Белленгер.

Його колега з Європейської федерації журналістів Могенс Блічер Бьєррегорд також закликав до звільнення українця, нагадавши, що звинувачення проти Сущенка є сфабрикованими.

Ми вважаємо, що звинувачення проти Романа повністю сфабриковані заради того, щоб змусити замовкнути його критичну думку. Влада повинна негайно звільнити його, — заявив він.

Саме так організації підтримали вимогу своїх філій Національної спілки журналістів України (НСЖУ), Незалежної медіа-профспілки України та Російського союзу журналістів про негайне звільнення кореспондента Укрінформу і засудження звинувачень проти нього.

Роман шанований, професійний журналіст із солідною репутацією. Сподіваюся, широко розповсюджена увага до очевидної абсурдності справи про шпигунство допоможе Роману звільнитися, зазначив президент НСЖУ Сергій Томіленко.

Нагадаємо, Федеральна служба безпеки Росії 30 вересня минулого року у Москві затримала кореспондента українського агентства Укрінформ у Франції Романа Сущенка. Він приїхав у Росію у приватних справах.

Сущенку інкримінували «співпрацю з українською розвідкою», «цілеспрямований збір відомостей про діяльність Збройних сил і військ національної гвардії Російської Федерації». Це, на думку слідства, є загрозою для безпеки РФ.

Кримінальну справу російські слідчі порушили за статтею «шпигунство». Сущенко всі звинувачення заперечує. Українська сторона називає звинувачення проти журналіста безпідставними і вимагає негайно його звільнити.

27 червня Лефортівський районний суд Москви продовжив термін утримання під вартою Сущенку ще на три місяці, до 30 вересня.

29 вересня біля будівлі Укрінформу пройшла акція, присвячена річниці полону російською владою українського журналіста, власного кореспондента Укрінформу у Франції Романа Сущенка.

QHA