КИЇВ (QHA) -

Процедура отримання дозволу про перетин адмінкордону з окупованими Кримом для іноземних журналістів займає всього кілька годин. Про це під час прес-конференції в Києві на тему: «Кримськотатарські ЗМІ: три роки опору окупації», присвяченій Дню кримськотатарської журналістики, повідомила перший заступник міністра інформаційної політики Еміне Джапарова, передає кореспондент QHA.

— Процедура зараз робиться всього за кілька годин. Проходити по кілька днів, як це було раніше, не потрібно. Хочу звернутися до іноземних колег — проблеми отримання дозволу для іноземних журналістів немає! — сказала вона.

Джапарова зазначила, що МІП вже видало близько 70 дозволів для іноземних журналістів із 25 країн, серед яких і Російська Федерація.

Раніше обробка пакету документів відбувалася протягом 5 робочих днів. До того ж, ЗМІ не мали гарантії отримання дозволу на в'їзд після подачі пакета документів до Державної міграційної служби України.

Нагадаємо, День кримськотатарської журналістики щорічно відзначають 10 квітня. Таке рішення було прийнято в Бахчисараї в 2011 році на конференції кримськотатарських ЗМІ. Саме 10 квітня 1883 року вийшов у світ перший номер першого кримськотатарського періодичного видання — двомовної газети «Терджиман» просвітителя Ісмаїла Гаспринського.

ФОТО: інтернет

QHA