СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Журналіста Тараса Ібрагімова після допиту відпустили з будівлі окупаційного Центру протидії екстремізму у Сімферополі. Про це на своїй сторінці у Facebook розповіла засновник організації КримSOS Таміла Ташева.

Співробітники Центру «Е» провели із журналістом півторагодинну розмову про матеріали його статей без адвоката і взяли в нього пояснювальну записку.

— З ним все гаразд. За його словами, працівники Центру «Е» поводилися коректно, їх не катували, говорили коректно. Троє співробітників півтори години розпитували детально про те, чим він займається і про що пише у Криму. Також спитали про те, чому він висвітлює тему однобоко, і запропонували свої послуги для коментарів зі свого боку. Пообіцяли стежити за його публікаціями. Він дав письмові пояснення. Бесіда проходила без присутності адвоката.

За словами правозахисниці, затримання відбулося просто на вулиці навпроти будівлі Центру на підставі того, що журналіст разом із активістами перебували «біля режимного об'єкту» і здалися співробітникам ЦПЕ «підозрілими людьми».

— Що стосується самого затримання: вони були через дорогу від Центру протягом 5 хвилин. За деякий час до них підійшли, представилися і сказали, що хочуть їх допитати. Причиною є те, що невідомі (підозрілі) люди перебувають біля режимного об'єкту.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, у Сімферополі сьогодні затримали українського журналіста Тараса Ібрагімова та громадських активістів Османа Арифма і Ремзі Бекірова. У них забрали документи і тримають у підвалі сімферопольського Центру протидії екстремізму. Пізніше Османа Арифма випустили.

Як стало відомо, Ремзі Бекіров звинувачується спецслужбами окупантів у поширенні екстремістських матеріалів за допомогою соціальної мережі «Вконтакте».

ФОТО: інтернет

QHA