КОПЕНГАГЕН (QHA) -

29 травня датський журналіст Ota Tiefenböck представив свою монографію про кримських татар і лідера народу Мустафу Джемілєва, яка покликана стати важливим інструментом донесення правди про окупований півостров до громадськості у скандинавських країнах.

— Сучасний період боротьби кримських татар з окупаційним режимом, за словами автора, повертає кримських татар до часів ненасильницького супротиву радянській машині, коли кримськотатарський національний рух був інтегрований у загальний демократичний правозахисний рух у Союзі, — написала перший заступник міністра інформаційної політики Еміне Джапарова.

Книга поки не перекладена з данської мови на інші. Відзначається, що це перша ґрунтовна робота, яка стосується кримських татар у Данії.

— Сподіваюся, вона стане важливим інструментом адвокації та донесення правди про Крим у скандинавських країнах, — зазначила Джапарова.

Презентацію монографії відвідала відома в Україні особистість — Ханне Северінсен, багаторічний доповідач Моніторингового комітету ПАРЄ по Україні.

ФОТО: Фейсбук Еміне Джапарової

QHA