СІМФЕРОПОЛЬ/АКМЕСДЖИТ (QHA) -

Стало відомо, що Київський районний суд Сімферополя продовжив арешт фігуранту справи «кримських диверсантів» Редвану Сулейманову до 28 лютого. Замість арештованого Еміля Курбедінова на засіданні був присутній призначений адвокат. Про це повідомив журналіст Антон Наумлюк.

Він пояснив, що Київський районний суд відмовився продовжити запобіжний захід Сулейманову 25 січня, оскільки підсудність справи відноситься до так званого Верховному суду Криму, а слідство не подало туди заяву вчасно.

Як вважає журналіст, Курбедінова затримали, щоб він не завадив незаконним шляхом продовжити арешт Сулейманову.

— Слідство повинно було подати туди заяву про продовження арешту за сім днів до закінчення терміну 30 січня. Тобто вони вже на той час запізнилися на два дні. Фактично, у слідства залишалася єдина можливість законно утримати Сулейманова під арештом  — оскаржити рішення Київського суду і домогтися його скасування. Щоб адвокат Сулейманова не заважав цьому, Курбедінова заарештували на 10 днів. І відразу ж Київський суд продовжив арешт Сулейманову на місяць, — пише Наумлюк.

Нагадаємо, 10 серпня 2016 року ФСБ РФ заявила про запобігання в окупованому Криму «терористичних актів», нібито підготовлених Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України. Були затримані семеро осіб. Керівником групи був названий Євген Панов, а його спільником — Андрій Захтей.

Пізніше російські ЗМІ поширили інформацію про затримання третього «диверсанта» Редвана Сулейманова. Його звинувачують в тому, що він пов'язав чергову службу поліції Криму з людиною з України, якій повідомив, що на території Криму заміновано кілька стратегічних об'єктів. В результаті цього РФ, в тому числі ФСБ, було завдано збитків у 3 млн рублів. За це Редвану Суелйманову загрожує 5 років позбавлення волі.

Як повідомляло QHA, адвоката Еміля Курбедінова затримали вранці 26 січня і звинуватили в правопорушенні за статтею 20.3 КоАП РФ (пропаганда або публічна демонстрація нацистської атрибутики або символіки, або атрибутики або символіки екстремістських організацій, або інших атрибутики або символіки, пропаганда або публічна демонстрація яких заборонені федеральними законами РФ) за публікацію в соцмережі в 2013 році. Курбедінов визнав провину частково, зазначивши, що публікацію розмістив, але екстремістської пропагандою, яку йому інкримінують, не займався. Рішенням суду його визнали винним і заарештували на 10 діб.

ФОТО: інтернет

QHA