КИЇВ (QHA) -

Кореспондент видань «Нова газета», «Радіо Свобода» і «MediaZona» Антон Наумлюк отримав престижну норвезьку премію в сфері свободи слова FrittOrd.

Разом із російським журналістом на отримання лауреатами премії потрапили його вірменський колега Заруї Меджлумян, російський карикатурист Сергій Йолкін і редакція азербайджанської інтернет-платформи «Meydan TV».

— Його статті та доповіді про юридичну несправедливість і порушення прав людини в Росії і в Криму викликали великий резонанс на міжнародному рівні. Його фоторепортажі фіксують скрутне становище людей, які страждають від жорстокого поводження з боку місцевої влади, — йдеться в заяві.

Нагородження відбудеться в Києві в рамках конференції Free Media Awards, яка пройде з 8 по 11 жовтня 2017 року за сприянням Норвегії Fritt Ord і Фонду Німеччини ZEIT.

Також наголошується, що приз за кожного лауреата премії становить 15 000 євро.

Антон Наумлюк був висунутий на нагородження Центром інформації з прав людини, правозахисною організацією Human Rights House Foundation і членом журі Ані Тусвік Бонда.

Згідно з офіційною біографією, Антон Наумлюк закінчив історичний факультет Саратовського Державного університету. У журналістиці — з 2012 року. Працював в агентстві «Вільні новини. FreeNews-Volga"», а також у «Газеті Тижня в Саратові». Співпрацює з Радіо Свобода з 2013 року. Автор матеріалів про протестний рух і порушеннях прав людини в Саратовській області. На даний час журналіст активно займається висвітленням випадків порушень прав людини в окупованому Криму.

QHA