КИЇВ (QHA) -

У трьох містах України простоюють містечка для вимушених переселенців, побудовані на гроші гуманітарних організацій. Про це вчора, 24 лютого, в ефірі одного з українських телеканалів заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юрій Гримчак.

— На сьогодні три містечка для внутрішньо переміщених осіб стоять порожні — Запоріжжя, Харків і Дніпропетровськ. Побудовані за гроші гуманітарних організацій. Вони стоять напівпорожні, бо люди не хочуть жити в цьому тимчасовому житлі, хоча там є світло, вода ... Це була американська та канадська програми, за якою побудували три містечка, — сказав він.

За його словами, в українського уряду немає грошей на повне забезпечення житлом переселенців за рахунок державного бюджету.

На сьогодні в Україні 6 тисяч переселенців з Донбасу живуть в Центрах колективного проживання, яких в країні зараз — більше 250. При цьому вони переповнені, йдеться у річному звіті Управління Верховного комісара у справах біженців ООН.

— Ці центри переповнені майже на 60%. Через це багато людей залишаються у зоні бойових дій. Про яку захищеність можемо ми сьогодні говорити? У нас 1,5 мільйона переселенців. Держава не може захистити своїх громадян, — повідомила народний депутат Наталія Веселова, коментуючи звіт.

В ООН також відзначили, що, незважаючи на необхідність подібних Центрів, їх закривають. Так, з травня 2016 закрито майже 20 подібних ЦКП. Переселенці змушені платити за житло, однак багато хто з них, через важке фінансове становище заборгували уряду великі суми.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про спрощення процедури отримання допомоги за програмою «Доступне житло» для внутрішньо переміщених осіб та учасників АТО. Ця програма передбачає компенсацію до 50% вартості під час придбання житла. Для її реалізації до закону про бюджет на 2018 рік передбачено видатки розміром у 1 млрд. 30 млн. гривень.

Джерело: Zik

QHA