АЛЕППО -

Мирні жителі Сирії, які стали свідками атак сил режиму Башара Асада із застосуванням хімічної зброї, закликали світове співтовариство притягнути винних до відповідальності.

Населення Сирії вимагає задокументувати факти подібних злочинів і притягнути режим Асада до суду.

Правозахисна організація Human Rights Watch (HRW) підготувала доповідь на підставі показань мирних жителів Алеппо, які стали свідками застосування режимом Асада хімзброї в обложених східних районах міста з 4 вересня по 22 грудня 2016 року.

Як повідомив агентству «Анадолу» 34-річний житель Алеппо Осман аль-Хадр, який постраждав від хімічної зброї 19 листопада 2016 року в кварталі Тарік аль-Баб на сході Алеппо, правозахисні організації і ООН повинні негайно втрутитися і покласти край різанині, яку режим Асада здійснює протягом шести років. Він переконаний, що режим Асада повинен постати перед судом.

Сирієць Мюджахід Абу Джуд, який став очевидцем застосування режимом Асада хімзброї 22 листопада 2016 року на сході Алеппо, теж закликає покарати винних у цій атаці.

— Замість того, щоб засудити режим Асада, ООН закрила очі на застосування ним хімзброї, — каже 24-річний Абу Джуд.

Як повідомив житель Алеппо Абу Недім аль-Хаттат, він став свідком застосування силами режиму Асада хімічної зброї 8 грудня 2016 року в районі Маггаїр на сході Алеппо. На його переконання, застосовуючи хімічну зброю, режим здійснює військовий злочин.

Аль-Хаттат також обурений тим, що світова спільнота залишається байдужою до цього масового вбивства мирних громадян.

— Ми збираємо докази для того, щоб режим Асада можна було притягнути до суду, — зазначив сирієць.

Алеппо — друге найбільше після Дамаска сірійське місто, яке розташоване у 40 кілометрах від турецького кордону. Західна частина міста знаходиться під контролем режиму Башара аль-Асада, східна була підконтрольна сирійській опозиції.

Громадянська війна в країні почалася в березні 2011 року з розстрілу військовослужбовцями мирних демонстрантів. Як союзника репресивного режиму Башара аль-Асада ЗКС Росії систематично проводили авіаудари нібито по позиціях сирійської опозиції в східному Алеппо, при цьому знищуючи і мирне населення.

ФОТО і джерело: АА

QHA