КАЛИНІВКА (QHA) -

Понад 30 тисяч людей евакуйовано через вибухи на складі боєприпасів у місті Калинівка Вінницької району, при цьому значна частина населення покидала потенційно небезпечні райони на власному транспорті.

Міська влада повідомила, що за допомогою муніципального транспорту вдалося евакуювати лише 8,3 тисяч осіб.

Місцевих жителів евакуювали з населених пунктів, що знаходяться в радіусі 10 кілометрів від палаючих складів з боєприпасами (Павлівка, Капустянка, Дорожнє, Сальник, Стрижавка).

Житель Стрижавки розповів кореспонденту QHA про те, як відбувалася евакуація.

— В основному дітей та жінок вивезли ще вночі. Було небезпечно стіни будинків хиталися. Але паніки не було, всі місцеві жителі виїхали спокійно. Дітей доводилося збирати з ліхтариками, адже вночі вимкнули світло. Практично всі мої сусіди виїхали, зазначив Анатолій Володимирович, який відправив свою сім'ю в безпечне місце, а сам залишився вдома.

Кореспондент QHA з місця подій з Вінниці повідомляє, що більшість людей розмістилося в місцевих школах №5, №6, №29, №31, де сьогодні скасували уроки.

Надати допомогу евакуйованим виявили бажання багато вінницьких закладів громадського харчування і кав'ярні: людей годують гарячими обідами і зігрівають напоями, пропонують нічліг.

По всій Вінниці функціонує безліч пунктів прийому допомоги для евакуйованих жителів, люди охоче приносять їжу і теплі речі нужденним.

Нагадаємо, біля Калинівки Вінницької області сталася пожежа на складі боєприпасів. Через детонацію снарядів довелося організувати евакуацію близько 30 тис. жителів прилеглих сіл.

За фактом вибухів військова прокуратура Центрального регіону України розпочала кримінальне провадження. Розслідується справа про диверсію у військовій частині.

QHA