КИЇВ (QHA) -

Пересувна виставка про життя українського поета Василя Стуса вирушила містами Донбасу. Про це під час прес-конференції повідомив син поета, генеральний директор Національного музею Тараса Шевченка Дмитро Стус, передає кореспондент QHA.

— Дві пересувні виставки їздять Донбасом. Одна зараз перебуває у Бахмуті в Краєзнавчому музеї, а друга у Костянтинівці. Донбас як для Василя Стуса, так і для мене, є одним з найбільш значущих і важливих регіонів. І інтерес людей, у тому числі і молоді, є прикладом того, що Василь Стус — одна з ключових постатей, яка реально єднає Україну і вчить нас розуміти одне одного, — поділився Дмитро Стус.

Довідка. Правозахисник і поет Василь Стус народився 6 січня 1938 року. Стус став одним із символів українського Опору другої половини ХХ століття. Його роль у розвитку сучасної української літератури, відновленні української державності та національної ідеї важко переоцінити.

За правозахисну діяльність і виступи проти репресій української інтелігенції поет був засуджений до десяти років ув'язнення і п'яти років заслання, де й написав більшість своїх видатних творів.

Василь Стус помер у ніч з 3 на 4 вересня 1985 року в карцері табору.

Відомий німецький письменник, Нобелівський лауреат Генріх Белль за книгу "Палімпсести" висував Стуса на здобуття Нобелівської премії.

У 1991 році за збірку вибраних поезій "Дорога болю" Василеві Стусу була присуджена Державна премія України ім. Т.Г. Шевченко (посмертно).

За своє коротке, але повне героїчних вчинків життя, Василь Стус написав шість томів творів, які були видані у багатьох країнах світу.

QHA