КИЇВ (QHA) -

Населення підконтрольних Україні районів Донецької та Луганської областей не довіряє Україні, йдеться в соціологічному дослідженні ГО "Детектор Медіа", передає кореспондент QHA.

Як заявив програмний директор ГО "Детектор Медіа" Роман Шутов, серед причин цього опитані виділили, насамперед, тотальний негатив українського медіа-дискурсу.

— Люди втомилися від економічних проблем, збідніння, корупції та, головне, що вони за цим не бачать світла в кінці тунелю. Люди, які страждають від дуже низького рівня життя, не хочуть бачити негатив на телеканалах. Як не дивно, вони частково задовольняють потребу в позитивній інформації за рахунок російських і сепаратистських телеканалів.

За словами Шутова, невідповідність повідомлень про ситуацію на фронті дійсності сприймається як відверта брехня.

Крім того, дослідження показало, що жителі Донбасу не розрізняють джерела інформації та не розуміють їхню ієрархію.

— Для людей інформація від національних, маргінальних ЗМІ, політиків, блогерів зливається в єдиний інформаційний потік. Тому часто люди, критикуючи уряд, апелюють до висловлювань якихось умовних Ірин Фаріон або блогерів у Фейсбук, імена яких вони навіть не можуть згадати, — зазначив Шутов.

Іншими факторами, які впливають на сприйняття українських ЗМІ на Донбасі, також є відсутність раціональних критеріїв довіри до інформації та невідповідність медіа-контенту інформаційним потребам громадян.

У той же час відзначається великий попит на системний, аналітичний контент.

Опитування було проведене в серпні 2017 року, охопило 173 респондентів із 9 населених пунктів і носило якісний характер.

Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада прийняла в першому читанні закон № 5547 "Про внесення змін до деяких законів України щодо тимчасових дозволів на мовлення в зоні проведення антитерористичної операції та прикордонних районах України", який значно спрощує видачу ліцензій на мовлення.

QHA