СІМФЕРОПОЛЬ / АК'СМЕДЖИТ (QHA) -

Сьогодні при закритих дверях Київський районний суд Сімферополя розглянув звернення слідчого ФСБ Скрипки про дозвіл викликати на допит адвоката Миколу Полозова як свідка у справі його підзахисного — заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова. У коментарі кореспонденту QHA адвокат Оксана Железняк, яка взялася представляти інтереси російського адвоката Миколи Полозова в його боротьбі проти ФСБ, зазначила, що дані дії демонструють вирішеність судового процесу.

— У судах має панувати істина і справедливість, змагальність і рівність всіх перед Законом, чого, на жаль, сьогодні не відбулося. З великим сумом повідомляю, що суду чужі ці принципи. Суд навіть не вважав за потрібне розглянути питання про допит адвоката за участю самого адвоката, його представників, проігнорував усі заяви про відкладення судового засідання з поважних причин. Подібна демонстрація зневажливого ставлення з боку суду до сторони захисту є явним проявом всієї "змагальності" процесу, і свідчить про вирішеність судового рішення. Цим рішенням суд просто "поховав" адвокатську таємницю, сказала вона.

У зв'язку із закритістю засідання, копії постанови будуть відправлені сторонам справи індивідуально.

Адвокат Оксана Железняк, яка в процесі щодо захисту Миколи Полозова працює ще з одним кримським адвокатом Сергієм Легостовим, додала, що рішення, в разі позитивного результату на користь слідчого, обов'язково буде оскаржене у суді.

— Звісно, ми будемо боротися до останнього, недозволено, щоб адвокатів так просто виводили з процесу за тверді переконання і позицію у справі!

Сам Микола Полозов упевнений, що на його прикладі російські силовики намагаються залякати інших адвокатів, які захищають кримських політв'язнів.

Нагадаємо, адвокат Микола Полозов захищає у судах заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова.

QHA