КИЇВ (QHA) -

Інформаційне агентство QHA отримало від правозахисної організації Human Rights лист із закликом поширити інформацію про судовий процес над кримським журналістом Миколою Семеною. Наводимо текст звернення.

28 лютого у так званому Залізничному суді міста Сімферополя в окупованому Криму розпочинається судовий процес над українським журналістом Миколою Семеною, якому загрожує 5 років у російській в'язниці. Його судитимуть за те, що на Радіо Свобода він публікував статті, які не подобаються російській владі.

Ситуація ускладнюється тим, що після пред'явлення звинувачення журналісту, який є людиною пенсійного віку, у нього погіршилося здоров'я. За висновком Київського інституту нейрохірургії, Микола Семена потребує операції. Ніякі заклики міжнародної громадськості випустити Миколу Семену, який вже десять місяців перебуває на підписці про невиїзд, не були почуті окупаційною владою.

Практика репресій і переслідування незгодних, десятки сфальсифікованих справ і політично мотивованих переслідувань свідчать, що Російська Федерація не зупиняється перед найжорстокішими покараннями за висмоктані з пальця звинувачення. Наприклад, кримський режисер-документаліст Олег Сенцов отримав 20 років в'язниці за звинуваченням у підготовці теракту. Ризик ув’язнення залишається і щодо журналіста Миколи Семени і будь-кого, хто наважиться сказати те, що підтвердила Генеральна асамблея ООН: «Крим — це Україна».

Такі політично мотивовані справи не мають відношення до права. Російська Федерація, у порушення міжнародного права, анексувала Кримський півострів, всіма можливими способами знищує тих, хто здатний розповісти правду про те, що там відбувається. Свобода слова і прояву практично знищена в Криму окупаційною владою протягом трьох останніх років.

Тільки широкий розголос дає надію на те, що репресивна машина рано чи пізно зупиниться. Саме тому закликаємо журналістів, правозахисників, громадських діячів, представників міжнародних організацій, іноземні ЗМІ та всіх небайдужих до спостереження і висвітлення судового процесу у справі кримського журналіста Миколи Семени.

Віримо, що всі небайдужі піднімуть голос на захист переслідуваного журналіста і виступлять проти знищення громадянських свобод на окупованому півострові.

Збір підписів під відкритим зверненням триває. Підписати звернення можна тут.

Нагадаємо, 19 квітня 2016 року екс-«прокурор» Криму Наталя Поклонська порушила кримінальну справу за звинуваченням у сепаратизмі проти журналіста Миколи Семени за опубліковані ним статті.

28 квітня після допитів і обшуків Семена був переведений у статус підозрюваного. Журналіст заперечує звинувачення окупаційної влади.

7 грудня Миколі Семені пред'явлено звинувачення в остаточній редакції з шести томів.

20 січня 2017 року співробітники підконтрольних кримським окупантам правоохоронних органів у Сімферополі вручили обвинувальний вирок журналісту Миколі Семені. Йому загрожує до п'яти років позбавлення волі за заклики до «сепаратизму» у РФ.

ФОТО: інтернет

QHA