СІМФЕРОПОЛЬ (QHA) -

В Криму вчергове продовжили арешт Володимиру Балуху

Проукраїнському активісту в окупованому Криму Володимиру Балуху продовжили термін утримання під вартою до 4 червня, повідомила Кримська правозахисна група.

Як розповів на прес-конференції у Києві російський журналіст Антон Наумлюк, дозвіл суду на обшук у будинку Балуха, після якого його заарештували, був виписаний за місяць до проведення обшуку.

— За матеріалами справи, суддя, який виписав дозвіл на обшук, знав, де шукати і що шукати. Там фактично зазначено, що на горищі у Балуха повинні знайти те-то і те-то. Даний дозвіл було виписано за місяць до самого обшуку, — зазначив Наумлюк.

Ялтинського вченого викликали у ФСБ

Гурія Корнільєва — вченого з окупованої Ялти, який відмовився від отримання російського паспорта, викликали до ФСБ «для бесіди», повідомила Кримська правозахисна група.

— У понеділок, 27 лютого о 10:00 у мене незвичайний захід: викликали у Прикордонне управління ФСБ у Сімферополі (вул. Федотова, 27) «відповісти на кілька запитань». Про причини не сказали і навіть відрекомендуватися відмовилися («не телефонна розмова»), — розповів Корнільєв.

Згідно з повідомленням КПГ, 2014 року Корнільєв відкрито висловив свою проукраїнську позицію і письмово повідомив своїм колегам, науковцям з Росії та країн Митного союзу, які повинні були приїхати до Криму на міжнародну конференцію, що в Криму відбувається відкрита військова інтервенція російських військ. Кримчанин відмовився від отримання російського громадянства і отримав вид на проживання у Криму.

Прикордонники РФ на адмінмежі відібрали в українця паспорт

Російські прикордонники не пропустили в анексований Крим громадянина України, допитавши його протягом 15 годин і відібравши паспорт, інформувала прес-служба Держприкордонслужби України.

Інцидент стався у середу, 1 березня, на КПВВ «Чонгар».

— Окупанти спочатку вели допит, який тривав понад 15 годин, і чинили на нього психологічний тиск, а після цього відібрали паспорт громадянина України. Причину вилучення паспортного документа представники окупаційної влади українцеві пояснили тим, що нібито в документі є ознаки підробки, а паспорт йому не належить, — йдеться у повідомленні.

Пред'явлення російським прикордонникам інших документів, що засвідчують особу українського громадянина, результатів не принесло.

ФОТО: інтернет

QHA