СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Росфінмоніторинг включив 19 кримчан до списку терористів РФ

Федеральна служба з фінансового моніторингу включила 19 фігурантів справи «Хізб ут-Тахрір» до переліку наявних терористів та екстремістів РФ. До списку потрапили також журналіст Микола Семена, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров, народний депутат України Рефат Чубаров та координатор Громадянської блокади Криму Ленур Іслямов. Це випливає з самого переліку, який розміщений на сайті Федеральної служби з фінансового моніторингу Росії.

Характерно, що у списку зазначені люди, звинувачення яким ще не були підтверджені судом (крім трьох мусульман — Рустема Ваїтова, Нурі (Юрія) Примова, Руслана Зейтуллаєва, Ферата Сейфуллаєва, які вже були етаповані з ростовського СІЗО відбувати покарання).

Пристави з РФ почали заарештовувати майно боржників Криму

Служба судових приставів окупантів з Росії у Криму спільно з «Фондом захисту вкладників» почала накладати арешти на майно боржників українських банків.

Про це стало відомо під час засідання так званої «Громадської палати Криму», на якому її члени розповіли про порушення прав людини окупантами, передає російське видання.

Так, згідно з інформацією члена «палати» Олександра Аматуні, арешт вже наклали або планують накласти на 50 тисяч об'єктів нерухомості, що перебувають у власності кримських підприємців і приватних осіб, які до окупації брали кредити в українських банках. При цьому багато хто про накладення арешту дізнається під час спроби переукласти договори у Держкомреєстрі.

Солдати РФ спровокували бійку з кримськими татарами в Армянську

У місті Армянську, яке розташоване на території тимчасово окупованого Російською Федерацією Криму, сталася масова бійка між місцевими жителями і розміщеними на півострові російськими військовослужбовцями.

У ГУР МО України вказують, що інцидент був спровокований російськими військовослужбовцями, які, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, грубо поводилися з обслуговуючим персоналом закладу та принижували відвідувачів кримськотатарської національності.

Фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» на засіданні тримали у клітках

Двох обвинувачених у «справі Хізб ут-Тахрір» Арсена Джеппарова і Рефата Алімова в окупованому Росією Криму утримували у клітці під час засідання «суду», що є прямим порушенням прав ув'язнених.

Незважаючи на клопотання захисту, «суд» продовжив кримським татарам, обвинуваченим за статтями 205 і 278 КК РФ за екстремізм і насильницьке захоплення влади, арешт на два місяці, тобто, до квітня 2017 року. Сторона захисту готуватиме апеляційну скаргу на це рішення.

ФОТО: інтернет

QHA