СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Ув'язнений Балух вимагає зустрічі з омбудсменом через побиття

Під час запланованої зустрічі 23 січня адвокат Володимира Балуха виявив на обличчі свого підзахисного сліди фізичного впливу, що може свідчити про те, що в сімферопольському СІЗО на нього чинять тиск. За інформацією правозахисників, у зв'язку з цим Володимир Балух та його адвокат наполягають на зустрічі з українським омбудсменом Валерією Лутковською.

Умерову пред'являть звинувачення у новій редакції

У п'ятницю, 27 січня, заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову пред'являть звинувачення в новій редакції. Імовірно, до матеріалів справи додадуть результати лінгвістичної експертизи.

— Учора подзвонив слідчий ФСБ. Домовилися зустрітися у п'ятницю, 27 січня, о 14:30. Мені буде пред'явлено звинувачення в новій редакції (перевисунення звинувачення). Що це означає, я не дуже розумію. Після "зустрічі" розповім у рамках дозволеного, — написав він на своїй сторінці в Фейсбук.

Адвоката Полозова викрали і допитали у ФСБ

Адвокат Микола Полозов, якого сьогодні вранці в Сімферополі незаконно затримали співробітники ФСБ і відвезли його до управління для допиту в якості свідка у справі Ільмі Умерова, вже відпустили. Про це повідомив журналіст Антон Наумлюк.

— Я кваліфікую ці дії не як спробу допиту, а як викрадення, — передає слова Миколи Полозова журналіст.

За інформацією журналіста, адвокат був затриманий відразу після приїзду до готелю. Перед цим адвокат повернувся до Сімферополя після виступу на зимовій сесії в ПАРЄ, де він розповів про перешкоджання діяльності адвокатів у Криму.

Адвоката Еміля Курбедінова визнали винним і заарештували

Після годинного очікування адвокату Емілю Курбедінову, затриманому співробітниками ФСБ сьогодні вранці, було оголошено про рішення суду. Його визнали винним і заарештували на 10 діб. Про це повідомляє журналіст Антон Наумлюк.

Еміля Курбедінова звинувачують у правопорушенні за статтею 20.3 КоАП РФ (пропаганда або публічна демонстрація нацистської атрибутики або символіки, або атрибутики або символіки екстремістських організацій, або інших атрибутики або символіки, пропаганда або публічна демонстрація яких заборонені федеральними законами) за публікацію в соцмережі у 2013 році. Курбедінов визнав провину частково, зазначивши, що публікацію розмістив, але екстремістською пропагандою, яку йому інкримінують, не займався.

Кримськотатарські активісти були затримані на адмінкордоні Чонгар

Двоє кримськотатарських активістів — Айдер Ісаілов і Ібраім Османов, були затримані на адміністративному кордоні Чонгар. Про це повідомив на своїй сторінці глава ЦВК Курултаю кримськотатарського народу Заїр Смедляєв на своїй сторінці в Фейсбук.

— Зараз повідомили, що на пункті пропуску Чонгар затримали Айдера Ісаілова та Ібраіма Османова.

Через півгодини кримських татар відпустили. Під час затримання їх сфотографували в фас і профіль і зняли відбитки пальців.

ФОТО: інтернет

QHA