СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Співробітники ФСБ по Криму 15 березня висадили затриманого Еміля Мухтеремова на трасі неподалік від селища Зибине і змусили рити яму, погрожуючи закопати його у ній. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

На щастя, ФСБшники поїхали, не виконавши загроз. Звільнений кримський татарин вже зв'язався з рідними і повідомив про своє місцезнаходження.Пізніше адвокат Еміль Курбедінов зазначив, що співробітники ФСБ РФ у Криму відкрито вдаються до злочинів, щоб вивести з глухого кута свої сфабриковані справи щодо кримських татар і продовжити репресії.

У Криму вночі спалили машину журналіста

В Євпаторії в ніч на понеділок, 20 березня, група невідомих скоїла підпал автомобіля кримського видання «Євпаторійська здравниця».

Білий «Ніссан» журналіста був підпалений близько 03:30, повідомляє син журналіста Овсянникова. Пожежу йому вдалося загасити разом із сусідами до приїзду пожежників. На капоті авто він виявив каністру, залишену зловмисниками.Передній корпус і внутрішні деталі машини отримали серйозні пошкодження.

Сам Овсянников пов'язує підпал машини з публікацією в останньому номері «ЄЗ» від 14 березня резонансної статті «Крах операції «Калуга». У ній розповідається про проведення «адміністрацією» Євпаторії восени 2015 сфальсифікованого аукціону з продажу землі під житлову забудову, підсумки якого, за позовом «прокуратури» Криму, послідовно анулювали суди всіх рівнів, включаючи арбітражний суд у Калузі.

У зв'язку з тим, що в статті згадуються четверо чинних представників «влади» міста, включаючи «главу адміністрації» Філонова, журналіст упевнений, що підпал авто був попередженням.

ФСБ провела обшук у будинку родини Шукурджієвих

20 березня у будинку сім'ї Шукурджієвих у Сімферополі працівники ФСБ провели обшук. За повідомленням, «візит» спецслужб проходив за звичним сценарієм: прихід з ранку (близько 7:00) без попередження, чоловіки у камуфляжному одязі, зброя.

Обшук у будинку сім'ї Шукурджієвіх «візитери» провели на підставі «постанови» Київського районного «суду» Сімферополя. Згідно з інформацією в документі, причиною цих слідчих дій стало досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінального порушення, передбаченого ч. 2 ст. 205 Кримінального кодексу РФ (стаття 205 називається Терористичний акт, ч. 2 цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 10 до 20 років). Особою, якій кримські силовики інкримінують терористичну діяльність, став Вельдар Шукурджієв.

Обшук проходив у будинку батьків Вельдара, а сам він уже більше року взагалі не живе у Криму. Під час обшуку було вилучено низку документів, книг, підручників тощо.


Джерело уточнює, що спецслужби не могли не знати, що Вельдара Шукурджієва немає вдома, і взагалі в Криму.

Кримського татарина відправили до карцеру за лист рідною мовою

Кримського татарина Теймура Абдуллаєва, фігуранта сімферопольської «справиХізб ут-Тахрір», 23 березня помістили до карцеру через те, що він написав лист кримськотатарською мовою. Про це адвокат Еміль Курбедінов повідомив на своїй сторінці в Фейсбук.

ФОТО: інтернет

QHA