СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

У ФСБ заявили про затримання члена кримськотатарського батальйону

Співробітники прикордонного управління ФСБ Росії 17 лютого на адмінмежі з окупованим Кримом затримали громадянина України — 19-річного Сеїт-Ібраїма Зайтуллаєва, повідомило кримське інформаційне агентство з посиланням на прикордонне управління ФСБ.

За даними спецслужби, кримський татарин намагався потрапити на територію півострова в обхід пропускного пункту окупантів. Після допиту громадянина України співробітники ФСБ заявили, що той більше року входив до складу кримськотатарського батальйону ім. Номана Челебіджихана, який нібито «готував диверсійно-терористичні акти у Криму».

Стосовно затриманого окупанти порушили кримінальну справу за ч. 1 ст. 322 КК РФ (незаконний перетин державного кордону Російської Федерації).

Пізніше затриманий кримський татарин був перевезений в ізолятор у Сімферополі, де, за повідомленнями російських ЗМІ, «з ним працюють слідчі».

Координатор Громадянської блокади Криму та фактичний головнокомандувач кримськотатарських військових формувань Ленур Іслямов підтвердив, що Зайтуллаєв входив до складу батальйону, однак два місяці тому був звільнений від справ у зв'язку із тим, що зібрався вступати до інституту на території материкової України.

Пізніше журналіст Антон Наумлюк припустив, що співробітники ФСБ у Криму затримали Сеїт-Ібраїма Зайтуллаєва, щоб отримати від нього свідчення, що дискредитують громадянське об'єднання «Аскер». Журналіст припускає, що окупанти відпустять кримського татарина незабаром після того, як отримають потрібні їм свідчення.

Незаконно заарештовані кримські татари заявили про тортури

Вранці 21 лютого стало відомо про черговий незаконний обшук у Криму. О 7:30 до будинку Марлена Мустафаєва у Кам'янці вдерлися озброєні люди.

За деякий час активісти повідомили у соцмережах про затримання десяти осіб, які прийшли до будинку Мустафаєва підтримати сім'ю. Затриманим висунули звинувачення в участі у несанкціонованому мітингу за ч. 1 ст. 20.2 Кодексу РФ про адміністративні правопорушення.

До всіх кримських татар, заарештованих вранці 21 лютого за сфабрикованими звинуваченнями в участі у несанкціонованому мітингу, застосовувалися тортури. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив адвокат Еміль Курбедінов.

Так, в'язні розповіли адвокату, що їм не давали їжі та пиття з моменту арешту, тримали у неопалюваному транспорті, а затриманий активіст Григорь повідомив про побиття.

Адвокати не змогли встановити місцезнаходження двох затриманих у Кам'янці кримських татар

Адвокат Еміль Курбедінов зазначив, що місце перебування заарештованих було невідоме через те, що силовики не дозволили їм зробити належний за законом телефонний дзвінок.

Пізніше з'ясувалося, що двоє кримських татар, яких затримали біля будинку Марлена Мустафаєва, перебувають в одному з відділень поліції окупованого Сімферополя. Про це у коментарі QirimInfo розповів Еміль Курбедінов.

Двох мусульман у Криму насильно відправили на психіатричну експертизу

Окупанти відправили на примусову психіатричну експертизу двох кримських мусульман, як повідомила у соцмережі кримчанка Фатма Ісмаїлова. За її твердженням, на даний момент Рустем Ісмаїлов та Айдер Саледінов перебувають у психіатричній клініці Сімферополя.

ФОТО: інтернет

QHA