СІМФЕРОПОЛЬ / АК'СМЕДЖИТ (QHA) -

У «справі диверсантів» ФСБ бере підписки про нерозголошення

Адвокат Едем Семедляєв в інтерв'ю кореспонденту QHA про кримінальні справи, які проходять у Криму, розповів, що підконтрольний окупантам «суд» не бере до уваги медичні документи про проблеми зі здоров'ям Мустафи Дегерменджі, і продовжує його утримувати у СІЗО без медичних обстежень і надання допомоги.

Також адвокат розповів, що деяких підозрюваних у зв'язках з організацією «Хізб ут-Тахрір» окупанти насильно вміщають до психіатричної клініки на максимально дозволений для експертизи термін — 21 день.

З приводу затриманого раніше «диверсанта» Панова Семедляєв зазначив, що співробітники правоохоронних органів Росії не дають правозахисникам бачитися з ним, порушуючи конституційне право в'язня на побачення, і аргументуючи це тим, що в'язень «від побачення відмовився». Також він зазначив, що у цій справі співробітники ФСБ вимагають у адвокатів підписки про нерозголошення, відповідно подробиць у справі ніхто не знає.

Кримський «депутат» запропонувала топити у морі інакодумців

У відповідь на заяви «депутатів» місцевих органів самоврядування з сіл Мирне (Сарайли-Кіят) і Білоглинка (аташе-Кіят) Сімферопольського району про повернення цим населеним пунктам історичних кримськотатарських назв, членкиня нелегітимного «парламенту» Криму Наталія Крижко закликала «посадити їх на баржу і втопити у Чорному морі».

Цей варіант вирішення проблеми з місцевими ініціативами вона висунула в ході дискусії у мережі Facebook з екс-депутатом Держдуми РФ Олександром Таліповим.

Миколу Полозова притягли як свідка у справі Умерова

Адвокат Микола Полозов отримав постанову Київського районного суду, засідання якого відбулося 13 грудня без адвокатів і слухачів. Суд постановив про притягнення його як свідка у справі заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова.

— Тим часом отримав абсолютно юридично безграмотну і феєрично нігілістичну постанову Київського райсуду Сімферополя у моїй справі. Запрошую колег-юристів прокоментувати «творчість» кримських судів, прокуратури і ФСБ, для яких поняття «адвокатська таємниця» вже не існує, — прокоментував Полозов це сповіщенняі.

Окупанти у Криму відкрито вдаються до каральної психіатрії

Як повідомив адвокат Едем Семедляєв, затримані за нібито участь в організації «Хізб ут-Тахрір» Емір-Усеїн Куку та Інвер Бекіров вже направлені рішенням підконтрольного окупантам «суду» до психіатричної клініки у Сімферополі.

Муслім Алієв і Арсен Джеппаров повернулися з клініки до СІЗО і чекають там результатів проведеної раніше «експертизи».

ФСБ закриває для своїх потреб реабілітаційний центр в Криму

Християнську громаду «Голос Надії», яка вже понад 10 років проводить реабілітацію алко- і наркозалежних кримчан у Бахчисараї, ФСБ має намір вигнати з приміщення.

Пастор церкви «Скинія» Рустам Фатуллаєв зазначив, що до виписаної кілька днів тому заборони на експлуатацію будівлі, місцевими службами проводилися регулярні утиски і перевірки громади. Подібна ситуація спостерігалася з самого початку анексії Росією Криму.

Він наголосив, що причиною подібного цькування християнського центру реабілітації могла послужити активна підтримка громадою кримських татар і мирних мітингів проти окупації.

Він зазначив, що на даний момент жоден так званий посадовець Бахчисарая не пішов назустріч громаді, і навіть не виявив бажання прийняти захисників центру.

ФОТО: QHA, інтернет

QHA