ХАРКІВ (QHA) -

Активісти харківського Євромайдану вирішили виявити креативність і максималізм. Координатори «Євромайдан-Харків», громадського руху, який виник три роки тому під час Революції Гідності, вважають, що просто зупинити війну мало. Необхідно ще й перемогти, повернути окуповані території і змусити російських солдатів покинути межі України. Саме тому у Харкові всесвітня акція пройшла під гаслом «Росія геть!».

Присутні кілька десятків людей, на звичному для харківського Євромайдану місці, під пам'ятником Тарасу Шевченку, розгорнули плакати з карикатурами на Путіна та його політику стосовно України. Трохи помітингувавши і почекавши товаришів, що запізнилися, учасники акції вирішили продовжити її під консульством РФ у Харкові. Колона активістів пройшла вулицями міста до російського консульства, де в оточенні стояли поліцейські і бійці Національної гвардії. На жаль, в самому консульстві нікого з дипломатів і співробітників установи не виявилося, вислухати вимоги присутніх було нікому.

Розповівши під пильними поглядами телекамер своє бачення закінчення війни і виконавши гімн України, активісти вирішили повернутися до пам'ятника Тарасу Шевченку, звідки після другої частини мітингу роз'їхалися по домівках. Безпрецедентні заходи безпеки, вжиті поліцією, дали свої результати — акція пройшла мирно, без ексцесів.

QHA