КИЇВ (QHA) -

Всесвітня продовольча програма WFP припиняє продовольчу допомогу на Донбасі.

— Всесвітня програма з продовольства припиняє програму продовольчої допомоги на Сході України, заявив міжнародний аналітик і колишній спікер спостережної місії ОБСЄ в Україні Майкл Боцюрків в інтерв'ю ВВС.

З початку програми WFP в Україні в листопаді 2014 року до червня 2017 року WFP надало продовольчу допомогу 970 тисячам осіб, які були більш уразливими і мали найбільші проблеми із забезпеченням продовольством в охоплених конфліктом регіонах Донецької і Луганської областей, згідно з офіційною інформацією WFP.

Пріоритетами WFP є допомога старшим особам, які живуть самі, жінкам з дітьми та особам з важкими хронічними захворюваннями.

Всесвітня продовольча програма WFP і Дитячий фонд ООН UNICEF наразі мають проблеми з фінансуванням, що призводить до скорочення програм допомоги в цих сферах, зазначив Боцюрків.

Боцюрків очікує, що ті ж виклики для гуманітарної ситуації, на жаль, залишаться і в 2019 році.

— Звісно ж, що дипломатичний інструментарій вичерпаний і творчі підходи не пропонуються в кризі на Сході України. Потрібно, щоб сторони виконували угоди, наприклад,

QHA повідомляло, що в травні ООН направила 15 вантажівок з продуктовими наборами на окуповану російсько-терористичними військами територію Донбасу.

Джерело: «Голос Америки»

QHA