КИЇВ (QHA) -

Таврійська гуманітарна платформа, Союз вимушених переселенців та інші громадські організації ініціюють щорічне проведення 28 серпня «Дня боротьби за права громади етнічних українців Криму», які піддаються дискримінації від російських окупантів. Про це заявив на презентації книги «Наш Крим: неросійські історії українського півострова» у Києві її співавтор, координатор Таврійської гуманітарної платформи Андрій Іванець, передає кореспондент QHA.

— Російська дискримінаційна політика фактично спрямована на асиміляцію у перспективі етнічних українців Криму, тому в День боротьби за права української громади слід проводити аналіз її стану, ефективності вжитих заходів для її захисту, привертати увагу до її проблем української та світової громадськості.

Цей день, на його думку, має бути не святом, а навпаки часом, коли треба напружено працювати над вирішенням проблем кримських українців.

Координатор платформи нагадав, що конституційним обов'язком української держави є сприяння консолідації та розвитку української нації, її історичної свідомості, традицій і культури на всій території України. У зв'язку з чим він звернувся до директора Українського інституту національної пам'яті Володимиру В'ятровичу, присутньому на презентації книги «Наш Крим», з пропозицією підтримати ідею громадськості та ініціювати внесення до переліку пам'ятних і ювілейних дат України Дня боротьби за права української громади Криму або хоча б відзначити столітній ювілей з'їзду українців Таврії і Криму.

Довідка: дата 28 серпня приурочена до проведення 27-29 серпня 1917 року з'їзду українців Таврії та 28-29 серпня 1918 року з'їзду українців Криму.

ФОТО: інтернет

QHA