КИЇВ (QHA) -

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що аптек, на які пошириться програма видачі безкоштовних ліків, стане більше. Як передає кореспондент QHA, про це він сказав під час засідання Кабміну в понеділок.

— Програма безкоштовних ліків для українських громадян стартувала 1 квітня. З кожним днем ​​мережі аптек будуть розширюватися. І хочу сьогодні запевнити всіх українських громадян: ті, кому це потрібно і необхідно, ви будете отримувати безкоштовні ліки. Це рішення прийнято, і програма починає працювати, — зазначив прем'єр.

Урядова програма «Доступні ліки» запрацювала в Україні з 1 квітня.

Програма надає можливість кожному українцю отримати безкоштовно або з великою знижкою ліки за трьома категоріями захворювань: серцево-судинні, бронхіальна астма, діабет II типу.

У програму роздачі безкоштовних ліків включені міжнародні непатентовані препарати Аміодарон, Амлодипін, Атенолол, Верапаміл, Гідрохлортіазид, Спіронолактон, Фуросемід, Дигоксин, Еналаприл, Ізосорбідуді нітрат, Карведілол, Клопідогрель, Метопролол, Нітрогліцерин, Симвастатин, Бісопролол (застосовуються для лікування серцево-судинних захворювань) , Беклометазон, Будесонід, Сальбутамол (застосовуються для лікування бронхіальної астми), Метформін і Гліказід — застосовуються для лікування цукрового діабету II типу.

QHA