КИЇВ (QHA) -

Володимир Гройсман у четвер, 30 березня, написав на своїй сторінці в Фейсбуці, що уряд запускає програму з надання безкоштовних ліків для пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, діабетом II типу і бронхіальної астми.

— 1 квітня — велика подія в сфері охорони здоров'я українців: стартує урядова програма «Доступні ліки» для пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, діабетом II типу і бронхіальної астми.

Тільки 3 кроки для того, щоб отримати ліки БЕЗКОШТОВНО. Поширюйте! — закликав Гройсман.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, у 2017 році Міністерство охорони здоров'я планує частково ввести систему державної страхової медицини, внески на функціонування якої будуть збиратися із загальних податків. Принципово новим буде механізм розподілу грошей за послуги медиків. Зокрема, планується створення оператора бюджетних коштів — Національної служби здоров'я, яка буде використовувати акумульовані в бюджеті гроші як страховку, тобто укладати договори з медичними установами та платити за цими договорами за конкретні лікарські послуги. Кожен громадянин зможе вибрати собі лікаря без територіальної прив'язки.

У грудні минулого року секретар Національної ради реформ, заступник голови адміністрації президента України Дмитро Шимків у коментарі кореспонденту QHA розповів про розробку революційної системи — аналога Prozorro, яка дозволить привнести в медицину прозорість і усунути корупцію в цій сфері.

ФОТО: інтернет

QHA