КИЇВ (QHA) -

Організатори блокади поставок вугілля з окупованих бойовиками територій підривають енергетичну незалежність України. Про це прем'єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив під час зустрічі з представниками металургійної промисловості, передає «Укрінформ».

— Підкреслюю, що мене сьогодні цікавлять не ті, хто перекривають дорогу, а ті, хто організовує перекриття дороги. Вважаю, що такими діями вони або свідомо, або несвідомо підривають нашу незалежність.

Глава Кабміну зазначив, що пріоритетним завданням України є повернення Донбасу. Він вказав, що шантажувати Україну за допомогою необхідної для громадян і економіки сировини з окупованих територій неприпустимо.

— Насправді, наше з вами завдання — повернути Донбас. Те, що сьогодні там підприємства добувають в українських надрах вугілля, який сьогодні вкрай необхідний для України та українців, не повинно бути предметом шантажу і тиску на Україну.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш заявив, що активісти блокади поставок сировини з окупованих районів Донбасу своїми діями фактично допомагають сепаратистам відібрати контроль над промисловістю на непідконтрольній Україні території.

Акція «блокади торгівлі з окупантами» почалася 25 січня, коли активісти заблокували залізницю Луганськ—Лисичанськ—Попасна на ділянці Гірське—Золоте, а також станцію Светланове із закликами про припинення торгівлі з незаконними збройними формуваннями. 26 січня прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом блокування залізниці в Луганській області на лінії розмежування.

15 лютого Кабінет Міністрів під час позачергового засідання своїм рішенням ввів надзвичайний стан в енергетиці терміном на місяць. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман закликав активістів, які заблокували рух потягів з окупованих бойовиками територій України, зупинитися. Також він звернувся до РНБО та силових відомств, адже блокада завдає шкоди економіці України і є загрозою національній безпеці.

ФОТО: інтернет

QHA