КИЇВ (QHA) -

Депортація кримських татар — це нескінченний біль, який протягом поколінь залишатиметься в пам'яті народу, впливаючи на його культурне і соціально-економічний розвиток. Про це йдеться у зверненні прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з нагоди Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу, яке опубліковане на сайті уряду.

Прем'єр зазначив, що Депортацію кримських татар Україна справедливо визнала геноцидом:

— Немає слів, щоб смуток і печаль, що охоплюють нас, коли ми чуємо про винищення цілих народів.

Володимир Гройсман наголосив, що кримськотатарський народ спіткала нова біда — окупація, яка стала викликом не тільки для Криму і України, а й для всього цивілізованого людства.

— Страшно усвідомлювати, що сьогодні, на початку XXI століття, цілий народ знову зазнає жорсткого переслідування, перш за все за національними, релігійними та конфесійними ознаками. Кримські татари вчергове опинилися перед смертельною загрозою, зазначив прем'єр у своєму зверненні.

Глава Кабміну запевнив, що Україна ніколи не зрадить своїх кримськотатарських братів і пліч-о-пліч з ними боротиметься за життя, гідність і свободу.

Нагадаємо,
 18 травня 1944 року у Криму розпочалася депортація кримських татар. Радянська влада звинуватила весь народ у співпраці з нацистською Німеччиною під час Другої світової війни. Тисячі кримських татар вивезли до Середньої Азії. По дорозі і протягом першого року заслання від голоду і хвороб загинули понад 30 тисяч осіб. Кримським татарам дозволили повернутися на батьківщину до Криму лише 1989 року.

12 листопада 2015 року Верховна Рада України прийняла постанову, якою Депортація кримських татар 1944 року визнана геноцидом кримськотатарського народу. Розслідування за фактом Депортації кримських татар було розпочато прокуратурою АР Крим у жовтні 2016 року.

ФОТО: інтернет

QHA